Спадковий договір
Спадковий договір – це домовленість сторін, одна сторона якої (набувач) зобов’язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувана), набуваючи після смерті відчужувача право власності на майно останнього.
ЦК України (ст. 1302) описує зміст спадкового договору, однак не містить його визначення.
Адвокат по сімейним справам
На нашому сайті advokat-zaporozhye.com Ви знайдете всі відповіді на Ваші запитання в галузі сімейного законодавства України.
Умови спадкового договору
Згідно з цією нормою за спадковим договором одна сторона (набувач) зобов’язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувача) і в разі його смерті набуває право власності на майно відчужувача.
Спадковий договір, якому присвячена глава 90 ЦК України, має дещо спільне з римським приватним правом.
Проте, класичному римському праві такі договори відомі не були, оскільки сама їх ідея суперечить принципу свободи заповіту, властивої цій правовій системі.
Тому більш логічним виглядає пов’язування появи категорії спадкового договору з рецепцією римського права у Західній Європі, зокрема, у Німеччині, де його у такому контексті розглядали як «третю підставу права спадкування».
Так звані «договори про спадкування» відомі цивільному праву низки європейських країн (Австрії, Німеччини, Франції, Швейцарії та ін.).
Проте, слід зазначити, що спадковий договір, передбачений ст. 1302 ЦК України, за своєю сутністю не є «договором про спадкування», оскільки спрямований на встановлення, передусім, не спадкових, а зобов’язальних відносин.
Ознаки спадкового договору
З характеристики спадкового договору, яка міститься у ст. 1302 ЦК України, випливає, що його ознаками є:
- наявність домовленості сторін про особливий порядок визначення долі майна після смерті його власника;
- спеціальний суб’єктний склад такої домовленості;
- виникнення на підставі спадкового договору сукупності зобов’язальних та речових відносин (зобов’язальних – до смерті відчужувача, речових – після смерті відчужувача);
- виникнення права власності на майно відчужувача на підставі складної юридичної сукупності: укладення договору, виконання набувачем дій відповідно до розпоряджень відчужувача, смерть відчужувача;
- поетапне виникнення прав та обов’язків у його сторін (у набувача виникає обов’язок виконувати розпорядження відчужувача вже після укладення договору, а права власника на майно відчужувача – лише після смерті останнього).
Консультація адвоката по сімейним справам при спадковому договорі
Якщо Ви не знаєте, який краще вибрати спосіб вирішення справи при спадковому договорі, то слід звернутися до юристів, які спеціалізуються на справах у сфері сімейного права.
Адвокат по сімейним справам допоможе швидко і якісно вирішити справу про спадковий договір на Вашу користь!
Чим може допомогти сімейний юрист:
- вибрати правильну тактику розв’язання Вашого питання;
- швидко зібрати необхідний пакет документів;
- супроводити Вас в суді або вирішити справу без Вашої присутності;
- досягти бажаного результату за короткий термін.
Для того, щоб отримати консультацію нашого сімейного адвоката достатньо зателефонувати або написати нам в будь-який месенджер (Viber, WhatSapp, Telegram).
Не затягуйте з питанням про спадковий договір, телефонуйте нашим адвокатам в сфері сімейного права.
Насчастіші питання адвокату
Ставте лайк, якщо Вам сподобалася наша стаття “Спадковий договір”, а ми спробуємо оперативно розміщувати зміни у сфері законодавства України та актуальну інформацію про рішення справ у сфері сімейного права на нашому сайті advokat-zaporozhye.com.
Корисні матеріали сайту advokat-zaporozhye.com:
- Участь адвоката при визнанні заповіту недійсним;
- Спадкування за заповітом. Зміст заповіту;
- Види заповітів та особливості їх виконання;
- Право на обов’язкову частку у спадщині;
- Підстави та порядок спадкування за законом;
- Коло спадкоємців за законом;
- Спадкування за правом представлення;
- Зміст заповіту померлого між спадкоємцями;
- Адвокатська діяльність при поновленні строку прийняття спадщини;
- Адвокат у процесі прийняття спадщини.