- Підстави виникнення особистих немайнових прав батьків та дітей
- Адвокат по сімейним справам
- Визначення походження дитини
- Виникнення юридичного зв’язку між батьками та дітьми
- Батьківські права та обов’язки
- Реєстрація дитини в органах ДРАЦС
- Консультація адвоката по сімейним справам при виникненні особистих немайнових прав
- Найчастіші питання адвокату
Підстави виникнення особистих немайнових прав батьків та дітей
Народження дитини є значущою подією для її батьків. З правової точки зору народження дитини є юридичним фактом, з яким норми права пов’язують виникнення різноманітних прав та обов’язків.
У момент народження фізичної особи виникає її цивільна правоздатність.
Адвокат по сімейним справам
На нашому сайті advokat-zaporozhye.com Ви знайдете всі відповіді на Ваші запитання в галузі сімейного законодавства України.
Визначення походження дитини
Визначення походження дитини ґрунтується на кровному спорідненні між нею та батьками. Спорідненням визнається зв’язок між особами, які походять одна від одної або від спільного предка. Отже, споріднення як юридичний факт має триваючий характер (стан). Різне юридичне значення мають спорідненість по прямій та боковій лінії, а також спорідненість різного ступеня. Безперечно, найбільший обсяг прав та обов’язків породжує спорідненість першого ступеня прямої лінії, тобто між батьками та дітьми.
Стосунки між батьками та дітьми можуть мати духовний, моральний, особистий чи майновий характер. Саме по собі біологічне походження спричиняє встановлення лише моральних обов’язків батьків та дітей. Духовні та моральні відносини між батьками та дітьми можуть існувати незалежно від того, народжена дитина у шлюбі чи поза шлюбом, записані батьки як такі в книзі реєстрації актів цивільного стану чи ні.
Виникнення юридичного зв’язку між батьками та дітьми
Факт народження дитини породжує виникнення біологічного та морального зв’язку між нею та її батьком і матір’ю. Юридичне значення факт походження дитини набуває лише з моменту його засвідчення в державному органі ДРАЦС.
Народження фізичної особи належить до актів цивільного стану, що підлягають державній реєстрації. Державна реєстрація в таких випадках є зовнішнім вираженням існування певної обстави. Вона свідчить про виникнення права й водночас породжує це право, тобто має правовстановлюючий характер. Державна реєстрація народження та походження дитини, як і будь-якого іншого акту цивільного стану, проводиться шляхом складення актового запису цивільного стану. Саме з моменту державного засвідчення походження дитини остання визнається дитиною своїх батьків не тільки біологічно, але й юридично.
З цього моменту виникає юридичний зв’язок між батьками та дітьми.
Отже, в сфері сімейного права походження дитини від певних батьків стає юридичним фактом лише за умови його засвідчення компетентним державним органом – органом реєстрації актів цивільного стану.
Проте, це не означає, що батьками дитини не можуть бути записані інші особи, які набули батьківські права та обов’язки не перебуваючи в кровній спорідненості з дитиною.
У випадках, коли походження дитини презюмується самим фактом перебування батьків в шлюбі, або коли відбувається імплантація ембріона, кровна спорідненість не завжди присутня.
Батьківські права та обов’язки
Навіть усиновлення породжує між усиновлювачами та усиновленою дитиною права та обов’язки, що прирівнюються до батьківських.
Отже, якщо відсутність кровної спорідненості не завжди унеможливлює виникнення батьківських прав та обов’язків, то відсутність державної реєстрації походження дитини від певної особи, навпаки перешкоджає виникненню у неї батьківських прав і обов’язків.
Так, права та обов’язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому державним органом ДРАЦС
Питання щодо визначення походження дитини, зокрема:
- визначення походження дитини від матері та батька, які перебувають у шлюбі між собою;
- визначення походження дитини від батька, матері при штучному заплідненні та імплантації зародка;
- визначення походження дитини від батька у разі реєстрації повторного шлюбу з її матір’ю ;
- визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою;
- визначення походження дитини від батька за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою;
- визначення походження дитини за заявою чоловіка, який вважає себе батьком дитини;
- визнання батьківства за рішенням суду.
Реєстрація дитини в органах ДРАЦС
Дитина має бути зареєстрована зразу ж після народження і з моменту народження має право на ім’я і набуття громадянства, а також, наскільки це можливо, право знати своїх батьків і право на їх піклування.
Державна реєстрація народження дитини проводиться не пізніше одного місяця з дня її народження, а в разі народження дитини мертвою – не пізніше трьох днів.
Реєстрація зазначених актів цивільного стану відбувається в порядку, встановленими Правилами реєстрації актів цивільного стану на підставі : реєстрації народження дитини видається свідоцтво про народження, в якому засвідчується походження дитини від зазначених у ньому батьків (одного з батьків).
Крім того, слід враховувати питання усиновлення, у зв’язку з чим можна також говорити про виникнення батьківських прав та обов’язків щодо усиновленої дитини.
Походження дитини від певних чоловіка та жінки, засвідчене державним органом ДРАЦС, є підставою виникнення не тільки їх взаємних прав та обов’язків, але й правового зв’язку між дитиною та родичами батька та матері.
Між дитиною, з одного боку, та її батьками з іншого, встановлюється споріднений зв’язок, що є підставою виникнення більшої частини сімейних правовідносин.
Консультація адвоката по сімейним справам при виникненні особистих немайнових прав
Якщо Ви не знаєте, який краще вибрати спосіб вирішення справи при виникненні особистих немайнових прав, то слід звернутися до юристів, які спеціалізуються на справах в сфері сімейного права.
Адвокат по сімейним справам допоможе швидко і якісно вирішити справу про виникнення особистих немайнових прав на Вашу користь!
Чим може допомогти сімейний юрист:
- вибрати правильну тактику вирішення Вашого питання;
- швидко зібрати необхідний пакет документів;
- супроводити Вас в суді або вирішити справу без Вашої присутності;
- досягти бажаного результату за короткий термін.
Для того, щоб отримати консультацію нашого сімейного адвоката достатньо зателефонувати або написати нам в будь-який месенджер (Viber, WhatSapp, Telegram).
Не затягуйте з питанням про виникнення особистих немайнових прав, телефонуйте нашим адвокатам в сфері сімейного права.
Найчастіші питання адвокату
Ставте лайк, якщо Вам сподобалася наша стаття “Виникнення особистих немайнових прав”, а ми спробуємо оперативно розміщувати зміни у сфері законодавства України та актуальну інформацію про рішення справ у сфері сімейного права на нашому сайті advokat-zaporozhye.com.
Корисні матеріали сайту advokat-zaporozhye.com:
- Права батьків та дітей;
- Види немайнових відносин батьків та дітей;
- Встановлення походження дитини;
- Визнання батьківства через суд;
- Батьківські обов’язки;
- Адвокат при оспорюванні батьківства;
- Позбавлення батьківських прав;
- Майнові правовідносини батьків та дітей;
- Договори батьків щодо дітей.
ГУГЛ
захист особистих немайнових прав.
підстави виникнення особистих немайнових прав
види особистих немайнових прав
поняття особистих немайнових прав
особисті немайнові права цивільний кодекс
поняття та види особистих немайнових прав.
обмеження особистих немайнових прав
особисті немайнові права, що забезпечують соціальне буття фізичної особи
ЯНДЕКС
види особистих немайнових прав
особисті немайнові права автора
особисті немайнові права громадян
види особистих немайнових відносин
особисті немайнові права це
особисті немайнові права гк
приклади особистих немайнових відносин
особисті немайнові відносини