Рішення суду про розлучення

Рішення суду про розлучення

Процедура розлучення через суд у Запоріжжі

Розлучення в судовому порядку у Запоріжжі можливе шляхом подання одного з двох типів заяв:

 • спільне;
 • позовне.

Подається спільна заява в Запоріжжі, якщо подружжя хоче розлучитися з дітьми.

Подання позову передбачає одностороннє бажання чоловіка розлучитися у Запоріжжі.

Незалежно від того, який тип заяви подається до суду до Запоріжжя, наступним кроком є процес. Після розгляду всіх питань на засіданні суд приймає рішення, яке набуде чинності за місяць, і шлюб буде офіційно розірвано.

Суть рішення суду про розлучення у Запоріжжі

Рішення про розлучення у Запоріжжі є останньою частиною судового процесу. Можливі такі варіанти рішення суду про розлучення:

 • підтримати бажання чоловіка чи одного з них та розірвати шлюб;
 • відхилити позов;
 • дати подружжю термін примирення, цим відклавши справу певний час.

Рішення суду у Запоріжжі є дуже важливим документом, оскільки вважається основним підтвердженням розлучення (якщо справа є позитивною). Однак слід пам’ятати, що рішення суду набирає чинності не одразу, а лише після встановленого законом строку.

Розлучення за рішенням суду у Запоріжжі

Під час розгляду справи про розлучення у Запоріжжі суд аналізує сімейний стан чоловіка. Основне завдання представників судової влади – визначити, чи є аргументи подружжя, яке вирішило розлучитися, щоб оформити шлюб, обґрунтованими.

У тих випадках, коли представники суду не розглядають можливість збереження сім’ї як осередку товариства, приймається рішення про розлучення у Запоріжжі, яке набуде чинності пізніше.

Наступні положення є обов’язковими у постанові про розлучення у Запоріжжі:

 • день реєстрації шлюбу;
 • місце реєстрації спілки;
 • дата розірвання шлюбного союзу;
 • аргументи на користь розлучення – висновки щодо інших вимог заяви на розлучення.

Коли набирає чинності рішення суду у Запоріжжі?

Після закінчення судового розгляду в суді у Запоріжжі приймає рішення. Рішення суду набирає чинності не відразу. Це можна пояснити тим, що учасникам процесу розлучення надається час на оскарження цього рішення.

Термін подання апеляції на рішення про розлучення у Запоріжжі становить 30 днів. Після закінчення цього терміну рішення суду набирає законної сили.

Після набрання рішенням суду чинності в Запоріжжі шлюб офіційно вважається розірваним, тому інформація в РАГСі має бути оновлена.

Реєстрація розлучення до РАГСу за рішенням суду у Запоріжжі

РАГС у Запоріжжі займається питаннями розлучення лише в тих випадках, коли:

 • подружжя не має неповнолітніх дітей;
 • є взаємне бажання розлучитися.

У решті випадків розлучення відбувається не в адміністративному порядку в Запоріжжі, а в судовому порядку.

Водночас важливо знати, що незалежно від повноважень на розлучення, після завершення процесу розлучення зміни до актів громадянського стану мають реєструватися у Запоріжжі.

Якщо подружжя пройшло розлучення через суд, а не через РАГС, судове рішення про розлучення є підставою для внесення змін до Запоріжжя. Відразу після набрання рішенням законної сили виникає причина звернутися до РАГСу.

Наслідки рішення суду у Запоріжжі

Який би суд у Запоріжжі не ухвалив рішення, ви можете оскаржити його у будь-який час. Найчастіше рішення суду не відповідає очікуванням учасників процесу через недостатню підготовку до засідання або невеликий досвід у вирішенні судових питань.

Тому після незадовільного рішення суду вам слід боротися за свої права за допомогою досвідченого юриста у Запоріжжі.

Сімейний адвокат у Запоріжжі допоможе вам вибратися із найскладнішої ситуації. Його багаторічний досвід показує, які саме заходи необхідно вжити задля досягнення мети клієнта. Особливо важливо проконсультуватися з фахівцем до набрання чинності рішенням суду.

Оцените статью
АДВОКАТ
Рішення суду про розлучення
Відкриття спадщини
Відкриття спадщини