Розлучення за кордоном
Коли ви одружені за кордоном, розлучення часто стає актуальним з часом. Є два способи розірвати шлюб за кордоном.
Перший спосіб – розірвати шлюб у країні, де він був одружений. Цей варіант актуальний для випадків, коли людина, яка бажає розлучитися, продовжує жити за кордоном. У цьому випадку питання про розлучення вирішується за законами країни, де ви перебуваєте.
Слід враховувати основні недоліки цього.
- Значна втрата часу під час розслідування шлюборозлучного процесу у Запоріжжі. У той самий час необхідно як розбиратися з шлюборозлучним процесом там, а й мати уявлення про правових рамках цього процесу. Це займе багато часу та зусиль, але ніхто не гарантує 100% результату, тому що він заснований не тільки на знаннях, а й на досвіді в сімейних справах.
- Значні фінансові витрати. Враховуючи високу ймовірність звернення до адвоката щодо шлюборозлучних процесів у Запоріжжі при прийнятті рішення виїхати за кордон для розлучення, слід зазначити, що вартість послуг сімейного адвоката та адвоката в більшості країн є вищою, ніж в Україні.
Тому ми можемо зробити висновок, що розлучення за кордоном, поряд із зручністю розлучення в країні, де ви живете, має суттєві недоліки. Якщо ви більше не живете там, де було укладено шлюб, наприклад, у Запоріжжі, розлучення за кордоном не має жодних переваг.
Реєстрація рішення суду під час розлучення з іноземцем у Запоріжжі
Відповідно до українського законодавства, а саме «Правил реєстрації актів цивільного стану», при розлученні іноземця (як судом, так і відділом РАГС) абсолютно необхідно зробити позначку в акті реєстрації актів цивільного стану.
Якщо іноземець розлучається через РАГС, знак зміни громадянського стану вводиться в момент реєстрації розлучення відділом РАГС.
У разі юридичного розлучення з іноземцем шлюб у Запоріжжі вважається розірваним після набрання законної сили рішенням суду про розлучення, а саме через 30 днів після його прийняття. Тільки тоді будуть причини зміни Закону про реєстрацію актів цивільного стану.
У разі розлучення рішення суду реєструється у РАГСі судом у Запоріжжі, який надає інформацію про розлучення. Однак на практиці часто трапляються випадки, коли з якоїсь причини це не так.
У цьому контексті ми рекомендуємо, щоб після набрання законної сили рішення про розлучення в Запоріжжі колишнє подружжя (або одне з них) особисто перевірило повноту реєстрації розлучення в РАГСі. Якщо документи не були подані судом, вам слід звернутися до РАГСу, написати заяву та додати рішення суду, яке стане підставою для внесення змін до Закону про реєстрацію актів цивільного стану.
Розлучення в Україні з іноземцем у Запоріжжі
Другий спосіб розлучитися за кордоном – це розлучитися на батьківщині. Цей метод актуальний для випадків, коли один із подружжя є громадянином України.
Відповідно до Закону про міжнародне приватне право громадяни мають право на розлучення у своїй країні та відповідно до своїх законів, а українські суди розглядають справи з іноземним елементом, якщо іноземець володіє нерухомістю в Україні або мешкає / залишається на території України.
Водночас рішення Пленуму Верховного Суду України регулює подання позову про розлучення проти особи без громадянства або, якщо її місце проживання невідоме, за місцем знаходження обвинуваченого або за останнім відомим місцем проживання у Запоріжжі.
На цьому фоні розлучення з іноземцем в Україні може здійснюватися шляхом подання заяви про розлучення за останнім відомим місцем проживання відповідача – іноземця.
Основними перевагами цього є:
- наявність інформації про розірвання шлюбу на батьківщині;
- відповідач – іноземець – ні брати участь у шлюборозлучному процесі;
- можливість отримати розлучення без особистої присутності за допомогою послуг адвоката «Розлучення під ключ»;
- прийнятна вартість адвокатських послуг з оформлення документів та повний супровід розлучення;
- 100% позитивний результат у вирішенні вашої проблеми.
Апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу у Запоріжжі
Якщо вам потрібно використовувати отриманий документ за кордоном, слід зазначити, що у кожній країні встановлюються умови легалізації.
Найпростіший спосіб легалізувати судові рішення – прикріпити апостиль. Гаазька конвенція встановила, що апостиль на документах є повною можливістю легалізації на території всіх країн, що беруть участь у цій угоді.
Водночас у деяких країнах існують суворіші вимоги, які змушують їх додавати подвійного апостола (щодо оригінального документа та його перекладу для країни, де він використовується).
У цьому контексті ми рекомендуємо прочитати «Правила застосування апостилю», в яких міститься вся інформація з цього питання, при приєднанні апостилю до указу про розлучення або інших важливих документів.
Допомога адвоката при розлученні з іноземцем у Запоріжжі
Незважаючи на те, що в Інтернеті вже багато інформації про розлучення з іноземцем, ми рекомендуємо вам бути особливо уважними.
Основні проблеми із розірванням шлюбу у Запоріжжі, укладеного за кордоном шляхом отримання загальнодоступної інформації:
- неправильні дані некомпетентних осіб;
- застаріла правова база інформації;
- аналіз ситуації неписьменними людьми;
- Вибір не є оптимальним рішенням проблеми.
Звернувшись до юриста у Запоріжжі, ви можете бути впевнені, що позитивний результат буде отримано у найкоротший термін. Крім того, особиста участь клієнта в шлюборозлучному процесі не є абсолютно необхідною! Після підписання договору з юристом ваше запитання буде поставлене юристу, який чудово впорається без вашої присутності!