Отримання повторних документів у Рацс

Отримання повторних документів у Рацс

Повторне отримання документів РАГС

Документи, видані РАГСами, мають велике значення. З цієї причини громадяни України можуть скористатися послугою поновлення документів, яка характеризує правові умови отримання у Запоріжжі:

 • свідоцтво про народження;
 • свідоцтво про шлюб;
 • свідоцтво про розлучення;
 • довідка про зміну прізвища;
 • свідоцтво про смерть.

І виписати знову із реєстру громадянського стану.

У разі втрати або пошкодження кожен із зазначених документів має бути відновлений в установленому порядку у Запоріжжі.

Повторне отримання документів РАГС відбувається на основі файлу, який зберігається у двох версіях:

 • папір;
 • в електронному вигляді.

Де здійснюється повторне отримання свідоцтва та виписки?

У РАГСі видаються довідки та витяги із РАГСу в Запоріжжі. При видачі повторних документів місце реєстрації Закону про реєстрацію актів цивільного стану та місце вашого проживання як громадянин, який бажає отримати дублікат документів, не враховується.

Повторно виданий документ має бути позначений як «повторний», а у паперовій версії зазначається серія дубліката, його номер та дата видачі у Запоріжжі.

Умови отримання повторного свідоцтва та виписки

Відділ РАГС у Запоріжжі видає дублікати документів лише після того, як буде підтверджено, що інформація у законі про державний відділ РАГС відповідає паперовій версії РАГС або на підставі підтвердження даних із РАГСу за місцем реєстрації у Запоріжжі.

Якщо запис зберігається у тимчасово зайнятій зоні, дублікат реєстраційного документа буде виданий без підтвердження.

Крім того, відповідність даних у Державному реєстрі даним паперової версії реєстраційного файлу не перевіряється при видачі другого свідоцтва, якщо після 1 січня 2009 року:

 • відомості внесені до електронної версії реєстру;
 • внесені зміни;
 • на підставі файлу було видано друге свідоцтво або витяг з реєстру.

Вартість повторного свідоцтва та виписки

При зверненні до державних органів, у тому числі до РАГСу у Запоріжжі, про надання відповідних послуг стягується певна фінансова сума.

Цей збір відомий як державний збір. Розмір державних податків регулюється законопроєкт «Про державне мито».

Для отримання другого свідоцтва потрібна квитанція для реєструючих органів у Запоріжжі.

Кому доступне отримання повторного свідоцтва та виписки?

Щоб знову отримати сертифікати у Запоріжжі, необхідно заповнити відповідну заявку. Запит повинен бути написаний спеціальною особою, яка була зареєстрована або кимось, хто має право це зробити. Це включає:

 • батьки та опікуни;
 • представник медичного закладу;
 • представник дитячого закладу, де дитина постійно перебуває.

Щоб отримати другий сертифікат із РАГСу у Запоріжжі, ви повинні мати таке:

 • доручення;
 • документ, який ідентифікує вас.

Свідоцтво про народження дитини у Запоріжжі також оформляється батьками та прийомними батьками. Вік дитини не має значення. Проте слід зазначити, що особа, позбавлена батьківських прав, не може претендувати на право отримати друге свідоцтво про народження для своєї дитини.

Ви також повинні знати, що свідоцтво про розлучення не буде перевидано. Як документ, що підтверджує розлучення, ви можете знайти витяг з реєстру файлів громадянського стану у Запоріжжі.

Представник може отримати друге свідоцтво про розлучення або інший документ із РАГСу, якщо є довіреність або документ, який підтверджує його або її повноваження відповідно до українського закону «Про адвокатів та адвокатів».

Якщо адвокат подає ордер, необхідно також додати копію договору про надання юридичних послуг у Запоріжжі.

Дублікати документів, видані органами РАГСу у Запоріжжі відповідно до чинного законодавства, мають таку саму юридичну силу, що й оригінали цих документів. У зв’язку з цим, за необхідності використання за межами України, повторні сертифікати вимагають легалізації.

Тип легалізації залежить від умов, встановлених вашою країною проживання. Найпоширеніший спосіб легалізації повторних документів у РАГСі у Запоріжжі – докласти апостиль.

Апостилювання у Запоріжжі є остаточним у багатьох країнах, які підписали Гаазьку конвенцію. Згідно з цією угодою, прикріплення апостилю є повним способом легалізації урядових документів та не потребує жодних додаткових дій.

Попри те, що велика кількість інформації про прикріплення апостиля знаходиться у вільному доступі, я хотів би наголосити на тому, що ця важлива процедура має багато особливостей. Ось чому багато громадян звертаються до адвокатів у Запоріжжі, щоб уникнути непередбачених ситуацій, пов’язаних з оформленням документів.

Допомога адвоката з документами РАГС

Повторні документи зазвичай одержують, коли їх потрібно використовувати не лише на території країни проживання, а й за межами України.

Слід зазначити, що використання повторних документів за кордоном можливе лише у тому разі, якщо вони належним чином легалізовані.

Звернення до сімейного адвоката у Запоріжжі для складання документів може заощадити вам багато часу та зусиль, оскільки адвокат може зробити це якнайшвидше, навіть без вашої присутності.

Оцените статью
АДВОКАТ
Отримання повторних документів у Рацс
Права та обов’язки членів сім’ї щодо утримання
Права та обов’язки членів сім’ї щодо утримання