Прізвище подружжя після розлучення

Прізвище подружжя після розлучення

Зміна прізвища у Запоріжжі

Кожна людина у Запоріжжі отримує прізвище при народженні, яке вона не обирає сама. Однак у майбутньому прізвище може бути змінено законом. Це часто трапляється під час шлюбу та розлучення у Запоріжжі.

Прізвище після заміжжя у Запоріжжі

Як відомо, при одруженні прізвище часто змінюється. У більшості випадків зміна прізвища відбувається саме у жінок, оскільки передбачається, що дитина, яка народилася у шлюбі, є просунутим стосовно чоловічої статі, і, отже, прізвище є показником роду дитини чоловічої статі. і тому, що має бути дано матері, слід взяти прізвище свого чоловіка замість її дівочого прізвища.

Однак є кілька варіантів:

  • жінка змінює своє дівоче прізвище на прізвище свого чоловіка;
  • визначається зміна прізвища на подвійне (дівоче прізвище та прізвище людини, розділені дефісом).
  • чоловік бере дівоче прізвище дружини.

У той же час, тільки від самої людини залежить, чи буде прізвище змінено чи ні. Відповідно до закону, чоловік не має права наполягати на зміні дівочого прізвища жінки, так само як жінка не має права наполягати на тому, щоб чоловік взяв її родове прізвище.

Прізвище після розлучення у Запоріжжі

Підставою для зміни прізвища під час шлюбу у Запоріжжі є заява, яка подається до РАГСу разом із заявою про реєстрацію шлюбу.

У разі розлучення в Запоріжжі зміна прізвища на незаймане або дошлюбне не відбувається природним чином, тобто автоматично. Для цього необхідно висловити бажання влади змінити прізвище на дівоче чи дошлюбне ім’я після розлучення.

Як і у разі розлучення у Запоріжжі, підставою для зміни прізвища є заява. У разі розлучення він має бути переданий до відділу РАГС, а у разі розлучення – до суду.

Важливо відзначити, що після розлучення чоловік не може змусити свого чоловіка повернути собі незаймане або дошлюбне прізвище. Кожен із подружжя має право змінювати прізвище лише стосовно себе.

Зміна прізвища на дівоче у Запоріжжі

Після ухвалення рішення про розлучення в Запоріжжі чоловік повинен вирішити, чи повернути йому незаймане, чи дошлюбне прізвище, чи краще залишити прізвище чоловіка. Важливо знати, що зміна прізвища на дівоче прізвище не завжди можлива. Відповідно до закону, можна повернути лише дошлюбне прізвище, яке часто вже не дівоче прізвище.

Тобто якщо жінка взяла прізвище свого чоловіка після першого шлюбу, вона може відновити своє дівоче прізвище після розлучення. Однак, якщо це був не перший шлюб зі зміною прізвища на прізвище чоловіка, дівоче прізвище не може бути повернено у процесі розлучення до Запоріжжя. Це тому, що після розлучення прізвище може бути простежене лише до дошлюбного імені.

Згідно з українським законодавством, зміна прізвища чоловіка у разі розлучення у Запоріжжі відбувається виключно за власним бажанням заявника. Виняток становлять випадки з інвалідами, опікуни яких також мають право міняти прізвище.

Документи для зміни прізвища у Запоріжжі

Щоб змінити своє прізвище на дівоче або прізвище до шлюбу, вам знадобляться такі документи:

  • письмову заяву про те, яке прізвище чоловік/дружина хотіли б залишити після розлучення;
  • відповідні документи як невід’ємна частина судового рішення про розлучення та документ, що засвідчує особу;
  • отримати оплату державного збору.

Якщо розлучення у Запоріжжі відбувається у суді шляхом подання позову чи спільної заяви, серед іншого відображається бажання змінити прізвище. Після вивчення шлюборозлучного процесу представники суду вирішують змінити прізвище чоловіка, тільки якщо це прохання було виражено в письмовій формі.

У разі, якщо під час розгляду шлюборозлучного процесу у Запоріжжі побажання щодо зміни прізвища не було зазначено, можна змінити прізвище після розлучення на дівоче прізвище або дошлюбне ім’я, повторно зареєструвавшись з відповідною декларацією звернутися до суду.

Послуги адвоката при зміні прізвища у Запоріжжі

Незважаючи на те, що зміна прізвища в процесі не складно, у подружжя часто виникають проблеми на практиці. За допомогою сімейного адвоката у Запоріжжі ви можете:

  • правильно подати запит на зміну прізвища на незаймане або дошлюбне у разі розлучення;
  • юридично уповноважений оскаржувати відмову РАГСу змінити прізвище;
  • отримати вичерпну інформацію про документи, які мають бути змінені.

Оцените статью
АДВОКАТ
Прізвище подружжя після розлучення
Адвокат по військовим справам Запоріжжя
Адвокат по військовим справам Запоріжжя