Реєстрація шлюбу у рацсі між громадянами України

Реєстрація шлюбу у рацсі між громадянами України

Заключення шлюбу у Запоріжжі

Усім відомо, що шлюб – це добровільна сімейна спілка чоловіків і жінок. Однак не всі розуміють, що згідно із законодавством України, а саме Сімейним кодексом, лише офіційно зареєстрована спілка у Запоріжжі вважається шлюбом.

У Запоріжжі спільне життя не є підставою для розуміння вашого союзу як шлюбу, доки ви не зареєструєте його офіційно. Реєстрація шлюбу відбувається виключно у РАГСі відповідно до чинного законодавства.

Офіційна реєстрація шлюбу в Запоріжжі свідчить про те, що сім’я була заснована і тому дає подружжю права та обов’язки у шлюбі як по відношенню один до одного, так і по відношенню до ненароджених дітей.

На момент укладання шлюбу у РАГСі у Запоріжжі створюється реєстраційний файл, після чого подружжю видається документ у відповідній формі, що підтверджує реєстрацію – свідоцтво про шлюб.

Строк реєстрації шлюбу в РАЦСі у Запоріжжі

За даними СК України, єдине місце, уповноважене реєструвати акти громадянського стану, включаючи реєстрацію шлюбу, – це РАГС.

Шлюб у Запоріжжі реєструється шляхом подання спільної заяви до РАГСу. Місце реєстрації чи фактичне місце проживання пари немає значення.

На думку СКУ, для офіційної реєстрації шлюбу мають бути дотримані такі умови:

 • добровільне бажання одружитися з майбутнім подружжям;
 • відсутність раніше зареєстрованого шлюбу з нареченим та нареченою;
 • відсутність спорідненості між молодятами;
 • досягнення молодят, а саме 18 років, у день реєстрації шлюбу.

У деяких випадках шлюб у віці до 18 років дозволено в Україні, але лише з 16 років і лише за рішенням суду, яке допоможе отримати сімейний адвокат у Запоріжжі.

Заява на реєстрацію шлюбу у Запоріжжі

У Запоріжжі заявку можна подати двома способами:

 • майбутній чоловік особисто;
 • представник, уповноважений на цю дію.

Якщо заявка подається представником, застосовуються такі вимоги:

 • він повинен мати нотаріально завірену довіреність;
 • заяву про державну реєстрацію шлюбу, справжність якого засвідчується нотаріусом.

При зверненні до нареченого у Запоріжжі має бути представлений оригінал паспорта громадянина України, який є основним документом для ідентифікації.

Повторний шлюб у Запоріжжі

На практиці трапляються випадки, коли подружжя вирішує розірвати сімейні стосунки через деякий час після реєстрації шлюбу в Запоріжжі. Водночас більш тривалий поділ між чоловіком і дружиною не є підставою вважати шлюби розлученими.

Розлучення та реєстрація відбуваються відповідно до норм та правил, встановлених законодавством України. На відміну від реєстрації шлюбу, розірвання може відбуватися не лише у РАГСі, а й у суді у Запоріжжі.

Причини розлучення у суді:

 • наявність звичайних дітей віком до 18 років;
 • небажання чоловіка розлучитися.

Розлучення – це досить складний процес, що вимагає не тільки знання закону, а й уміння застосовувати його своєчасно та грамотно.

З цієї причини подружжя, яке ще не завершило цей процес, обирає сімейного адвоката в Запоріжжі, щоб допомогти їм з формальностями або повністю підтримати процес розлучення.

Після офіційного розлучення він продовжить реєстрацію у РАГСі у Запоріжжі. Розлучення реєструється за «правилами» і має на увазі:

 • створити подвійне розлучення;
 • реєстрація шлюборозлучних документів у державному реєстрі.

Якщо немає реєстрації розлучення або якщо ця реєстрація порушує правила та норми реєстрації актів цивільного стану, неможливо перереєструвати шлюб, доки помилка не буде виправлена.

Документи, що підтверджують припинення шлюбу у Запоріжжі

Відповідно до «правил», якщо громадянин колись проходив реєстрацію шлюбу до одруження, необхідно подати нову заяву до РАГСу у Запоріжжі, щоб узаконити вже нові відносини, з документом, що підтверджує офіційне розірвання попереднього.

Відповідно до СК, підставою для розірвання шлюбу можуть бути:

 • розірвання шлюбу;
 • визнання шлюбу недійсним;
 • смерть одного з подружжя.

Залежно від точної причини розірвання шлюбу можуть існувати різні типи документів, які б підтверджували офіційний поділ сімейних відносин (довідка або рішення суду).

Якщо немає документа, що підтверджує розлучення, ви можете зв’язатися із сімейним адвокатом у Запоріжжі, який допоможе вам відновити документи про розлучення якнайшвидше.

Перенесення реєстрації шлюбу та відсутність на ній у Запоріжжі

За даними СК України, державна реєстрація шлюбу в РАГСі у Запоріжжі відбувається лише у присутності молодят. Якщо один із майбутніх подружжя не зможе відвідати РАГС у Запоріжжі у вказаний день та час, реєстрація може бути перенесена на інший день.

Для передачі реєстрації у Запоріжжі необхідно подати заявку. У цьому випадку термін передачі державної реєстрації не повинен перевищувати 12 місяців з дати подання заявки.

Якщо з якоїсь причини подружжя не прийшло реєструвати свій шлюб до РАГСу, процедура не проходитиме без їхньої участі. Подружжя має три місяці, щоб повідомити причину їхнього неявки.

Якщо цього не станеться, то через 3 місяці після подання заявки спливає термін її дії.

Оцените статью
АДВОКАТ
Реєстрація шлюбу у рацсі між громадянами України
Адвокат по земельним справам Запоріжжя
Адвокат по земельним справам Запоріжжя