Підстави для розірвання шлюбу за позовом одного з подружжя
У судовому порядку шлюб може бути розірваний як за наявності взаємної згоди на це подружжя, так і за її відсутності.
У випадку, якщо розірвання шлюбу бажає лише один з подружжя, він повинен надати позовну заяву до суду, у зв’язку з чим підставою для розірвання шлюбу буде судове рішення.
Адвокат по сімейним справам
На нашому сайті advokat-zaporozhye.com Ви знайдете всі відповіді на Ваші запитання в галузі сімейного законодавства України.
Розірвання шлюбу в судовому порядку
За загальним правилом справи про розірвання шлюбу в судовому порядку розглядаються за участю обох із подружжя, навіть якщо від їх імені виступають представники.
Розгляд справи про розірвання шлюбу у відсутності одного з подружжя може бути допущений у виняткових випадках та по мотивованій постанові суду.
При з’ясуванні судом поважних причин відсутності та при наявності письмової заяви одного з подружжя слухати справу у його відсутності та з зазначенням причин, внаслідок яких він не може з’явитися в судове засідання.
При нез’явленні дружини і чоловіка у судове засідання без поважних причин суд відкладає розгляд справи, а при їх нез’явленні після повторного виклику залишає позов без розгляду
Відповідно до ст. 112 СК України суд повинен з’ясувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, прийняти до уваги наявність малолітньої дитини, дитини- інваліда та інші обставини життя подружжя.
При розгляді справи про розірвання шлюбу суд повинен з’ясувати фактичні взаємовідносини подружжя та вжити заходів до їх примирення, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.
У більшості випадків подружжя не мають серйозних заперечень проти пояснення причин розлучення суду.
Однак можливі ситуації, коли подружжя не бажають розкривати причини розлучення і розглядають вимоги суду про це як втручання в їхнє приватне життя.
За таких обставин СК України не передбачає зобов’язання подружжя повідомляти суду причини розірвання шлюбу.
Порядок розірвання шлюбу
При розірванні шлюбу суд досліджує докази на судовому засіданні, при цьому закон немає ніяких заперечень щодо допиту в якості свідків неповнолітніх дітей подружжя, що розлучаються, якщо в цьому є необхідність (глава 5 розділу 1 ЦПК України).
Всі процесуальні дії по дослідженню доказів повинні бути зафіксовані згідно вимог ЦПК України, у якому мають бути відображені відомості про позивача та відповідача, їхніх дітей та їхній вік, докладні пояснення по суті позову, дослідження судом інших обставин, а також інші дії суду.
Розгляд справ про розірвання шлюбу та вирішення спору в суді по суті завершується постановою рішення, в якому підбивається підсумок діяльності суду по розгляду та вирішенню конкретного питання.
Шлюб розривається, якщо судом буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя та збереження сім’ї є неможливим.
Отже, суд перш за все повинен зазначити ті обставини, які він вважає встановленими, та на підставі яких доказів.
Оскільки розірвання шлюбу тягне за собою припинення подружніх відносин, ця обставина примушує осіб, які розривають свій шлюб, вирішувати ряд життєво важливих для них питань.
Якщо в сім’ї є неповнолітні діти, то необхідно вирішувати питання про те, з ким із батьків вони залишаться після розлучення, хто і у якому розмірі надаватиме матеріальну підтримку.
При цьому необхідно враховувати положення, встановлені ст. 160 СК України, відповідно до якого місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків.
Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.
Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою.
Аналогічне питання виникає або може виникнути, якщо один з подружжя непрацездатний і потребує матеріальної допомоги, а також питання щодо розподілу майна, що було нажите подружжям під час спільного проживання.
Якщо немає домовленості між подружжям щодо питань про виховання спільних неповнолітніх дітей, матеріального утримання дитини та іншого з подружжя тощо, зазначені питання зобов’язаний вирішити суд.
В рішенні суду про розірвання шлюбу має вказуватися, в якому розмірі та з кого (з одного чи з обох з подружжя) стягується судовий збір, який стягується відповідно до Закону України «Про судовий збір» від 08.07. 2011 року № 3674-VI (із змінами і доповненнями).
При визначенні розміру судового збору, який підлягає стягненню з подружжя у випадку розірвання шлюбу, суд враховує матеріальне становище кожного з них та інші конкретні обставини, зокрема, з ким із подружжя залишаються неповнолітні діти, про що зазначає у рішенні.
Рішення суду про розірвання шлюбу
Рішення суду про розірвання шлюбу, що набрало чинності, є правовою підставою для реєстрації в державних органах РАЦС розірвання шлюбу, і породжує певні правові наслідки розірвання шлюбу, які складаються з припинення надалі особистих і майнових правовідносин, що існували між подружжям під час шлюбу.
При цьому одні правовідносини припиняються відразу після припинення шлюбу навіть якщо регулюються іншими галузями права (право на одержання спадщини за законом після смерті колишнього подружжя, право на пенсійне забезпечення у зв’язку з втратою подружжя на встановлених законом підставах тощо), інші можуть бути збережені або за припиняються за бажанням подружжя (наприклад, збереження шлюбного прізвища – ст. 113 СК України; виплата компенсації особі за розірвання шлюбу з ініціативи іншої особи відповідно до шлюбного договору – ст. 99 СК України) або в силу прямої вказівки закону.
За будь-яких обставин розірвання шлюбу не впливатиме на обсяг батьківських прав.
Той з батьків, хто проживає окремо, не лише вправі, але й зобов’язаний брати участь у вихованні дитини, а другий з колишнього подружжя не може йому в цьому перешкоджати.
Усі питання виховання.та утримання дітей вирішуються (як у шлюбі, так і у разі його розірвання) лише за взаємною згодою батьків, а якщо її не досягнуто – в судовому порядку.
Консультація адвоката по сімейним справам при розірванні шлюбу за позовом подружжя
Якщо Ви не знаєте, який краще вибрати спосіб вирішення справи при розірванні шлюбу за позовом подружжя, то слід звернутися до юристів, які спеціалізуються на справах в сфері сімейного права.
Адвокат по сімейним справам допоможе швидко і якісно вирішити справу про розірвання шлюбу за позовом подружжя на Вашу користь!
Чим може допомогти сімейний юрист:
- вибрати правильну тактику вирішення Вашого питання;
- швидко зібрати необхідний пакет документів;
- супроводити Вас в суді або вирішити справу без Вашої присутності;
- досягти бажаного результату за короткий термін.
Для того щоб отримати консультацію нашого сімейного адвоката достатньо зателефонувати або написати нам в будь-який месенджер (Viber, WhatSapp, Telegram).
Не затягуйте з питанням про розірвання шлюбу за позовом подружжя, телефонуйте нашим адвокатам в сфері сімейного права.
Найчастіші питання адвокату
Ставте лайк, якщо Вам сподобалася наша стаття “Розірвання шлюбу за позовом подружжя”, а ми спробуємо оперативно розміщувати зміни в сфері законодавства України і актуальну інформацію про рішення справ у сфері сімейного права на нашому сайті advokat-zaporozhye.com.
Корисні матеріали сайту advokat-zaporozhye.com:
- Порядок розірвання шлюбу;
- Розірвання шлюбу через РАЦС без дітей;
- Розірвання шлюбу через РАЦС за заявою подружжя;
- Розірвання шлюбу в суді;
- Момент припинення шлюбу;
- Режим окремого проживання подружжя;
- Швидке розлучення;
- Документи для розлучення;
- Міжнародний адвокат з розлучень.
ГУГЛ
однією з підстав розірвання шлюбу орацс за заявою одного із подружжя
розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя
розірвання шлюбу в судовому порядку
позовна заява про розірвання шлюбу з неповнолітніми дітьми
підстави розірвання шлюбу
розірвання шлюбу через рацс
порядок розірвання шлюбу
розірвання шлюбу онлайн
ЯНДЕКС
подати заяву на розлучення один чоловік
заяву на розлучення від одного чоловіка
розлучення за заявою одного з подружжя
подати заяви на розлучення без чоловіка
розлучення без заяви одного з подружжя
зразок заяви про розлучення подружжя
подача заяви на розлучення одним чоловіком
заяву на розлучення якщо чоловік згоден
заяву на розлучення подають обоє
зразок позовної заяви про розлучення подружжя
заяву на розлучення без згоди чоловіка
заяву на розлучення без присутності чоловіка