Позовна заява про поділ майна подружжя

Позовна заява про поділ майна подружжя

На сайті https://advokat-zaporozhye.com/ адвоката по сімейним справам в Запоріжжі представлений зразок  Позовної заяви про поділ майна подружжя, який буде корисний Вам для ознайомлення.

________________районний суд м. Запоріжжя
69076, м. Запоріжжя, пр-т. Ювілейний, буд. 33

ПОЗИВАЧ ПО СПРАВІ:
_________________ Валерійович, 27.01.1987 р.н.
Паспорт _________, виданий Мелітопольським

МВ УМВС України в Запорізькій області, 04.09.2003р.
РНОКПП 3180314292
Адреса місця реєстрації та мешкання:
м. Мелітополь, пр.30-річчя Перемоги, буд.44, ______
Телефон: __________________
Інші засоби зв’язку відсутні.

ВІДПОВІДАЧ  ПО СПРАВІ:
________________Вадимівна, 27.11.1988 р.н.
Паспорт _______________
РНОКПП 3247306824
Адреса місця реєстрації та мешкання:
69114, м. Запоріжжя, вул. Воронезька, ______________
Телефон: +38 ___________
Інші засоби зв’язку невідомі.

Ціна позову: 247 350 гривень (двісті сорок сім тисяч 350 гривень 00 копійок)

Судовий збір сплачується відповідно до Закону України «Про судовий збір»

у розмірі 3241,90 гривень (за вимогу немайного та майнового характеру)

 

Позовна заява про поділ майна подружжя

___________________________________________ перебували у зареєстрованому шлюбі. Рішенням Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 10.10.2018 року наш шлюб було розірвано (копія рішення суду надається).
За час перебування у шлюбі нами було придбане два автомобілі ____________________________________________ а також автомобіль ___________________.  білого кольору. Зазначені автомобілі купувались за мої грошові кошти, однак право власності на автомобілі було оформлене на ____________.
Майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно) (ч. 1 ст. 355 Цивільного кодексу України). Спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю (ч. 1 ст. 368 Цивільного кодексу України).
Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя (ст. 60 Сімейного кодексу України). Дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними (ст. 63 Сімейного кодексу України).
Відповідно до п. 30 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 11 від 21.12.2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» вирішуючи спори про поділ майна подружжя, суди повинні враховувати, що само по собі розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності подружжя на майно, набуте за час шлюбу.
З огляду на те, що відповідач по справі постійно провокує скандали з приводку спільного майна та самовільно, без моєї згоди забрала собі у користування автомобіль MITSUBISHI Pajero 4, 2007 р.в., я мав намір звертатись до суду із позовною заявою про визнання вище зазначених автомобілів спільною власністю подружжя та визнання права власності на 1/2 частину цих автомобілів.
Скориставшись інформацією із відкритих джерел (opendatabot) я дізнався, що автомобіль ____________, який ми разом з __________Вадимівною, придбали за час шлюбу, було відчужено 26.03.2019 року. На теперішній час, наскільки мені відомо новим власником автомобіля ______________________, державний номер _____________, 04.04.1968 р.н. (мати відповідача), яка придбала автомобіль на підставі договору купівлі-продажу _______________________. Перереєстрація відбулась в територіальному сервісному центрі № 3246 регіонального сервісного центру МВС у Київській області (_____________________________________).
Відповідач по справі продала цей автомобіль вже після нашого розлучення та жодної згоди на продаж нашого спільного автомобіля _________________ я не надавав.
Що стосується другого автомобіля – C______________________________, білого кольору, він і досі зареєстрований за _________________ на підставі довідки-рахунку № _______________________________ у філії № 1 ТОВ «Запоріжжя-авто» в територіальному сервісному центрі № 2341 регіонального сервісного центра МВС в Запорізькій області. На теперішній час цей автомобіль використовується мною.
Дружина, чоловік розпоряджаються майном, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя, за взаємною згодою (ч. 1 ст. 65 Сімейного кодексу України). При укладенні договорів одним із подружжя вважається, що він діє за згодою другого з подружжя. Дружина, чоловік має право на звернення до суду з позовом про визнання договору недійсним як такого, що укладений другим із подружжя без її, його згоди, якщо цей договір виходить за межі дрібного побутового (ч. 2 ст. 65 Сімейного кодексу України).
Для укладення одним із подружжя договорів, які потребують нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, а також договорів стосовно цінного майна, згода другого з подружжя має бути подана письмово. Згода на укладення договору, який потребує нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, має бути нотаріально засвідчена (ч. 3 ст. 65 Сімейного кодексу України).
Дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу (ч. 1 ст. 69 Сімейного кодексу України).
У разі поділу майна, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором (ч. 1 ст. 70 Сімейного кодексу України).
Враховуючи те, що за відчуження автомобіля MITSUBISHI Pajero 4, 2007 р.в., який був об`єктом спільної сумісної власності подружжя сторін, відбулося на підставі договору купівлі-продажу _______________________року без згоди позивача по справі – _____________, то відповідач по справі П__________________________набула у володіння на грошові кошти від продажу автівки. З моменту переходу права власності на спірний транспортний засіб MITSUBISHI Pajero до наступного власника (_____________________________), яка в силу ст. 330 Цивільного кодексу України є добросовісним набувачем, об`єктом спільної сумісної власності подружжя сторін стали саме грошові кошти отримані від продажу автомоблія.
Відповідно до п. 30 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 11 від 21.12.2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» у випадку, коли при розгляді вимоги про поділ спільного сумісного майна подружжя буде встановлено, що один із них здійснив його відчуження чи використав його на свій розсуд проти волі іншого з подружжя і не в інтересах сім’ї чи не на її потреби або приховав його, таке майно або його вартість враховується при поділі.
Поділ спільного майна подружжя здійснюється за правилами, встановленими статтями 69-72 Сімейного кодексу України та ст. 372 Цивільного кодексу України. Вартість майна, що підлягає поділу, визначається за погодженням між подружжям, а при недосягненні згоди – виходячи з дійсної його вартості на час розгляду справи.
Відповідно до Довідки про оцінку середньоринкової вартості колісного транспортного засобу від 07.10.2019 року середньоринкова вартість автомобіля_______________________________ 401 420 гривень.
Відповідно до Довідки про оцінку середньоринкової вартості колісного транспортного засобу від 07.10.2019 року середньоринкова вартість автомобіля CHERY BEAT S18D, 2011 р.в., Д.Н. АР1913СВ, _____________________________, станом на 07.10.2019 року складає 93 280 гривень.
З урахування того, я претендую на половину від 494 700 гривень, вартість позову визначається у розмірі 247 350 гривень.
Відповідно до положень чинного законодавства, я маю право на компенсацію мені відповідачем половини ринкової вартості автомобіля MITSUBISHI Pajero, 2007 р.в., VIN – JMYLYV97W8J000675, тобто грошових коштів у розмірі 200 710 гривень.
З урахуванням того, що автомобіль CHERY BEAT S18D, 2011 р.в., Д.Н. АР1913СВ, VIN – LVVDB12B6BD201483, станом на 07.10.2019 року коштує 93 280 гривень, а моя половина у гривневому еквіваленті складає 46 640 гривень, вважаю за можливе просити суд визнати за мною право власності на автомобіль CHERY BEAT, придбаний нами у шлюбі із відповідачем, при цьому зменшити мені розмір компенсації за продаж автомобіля MITSUBISHI Pajero.
Тобто за продаж автомобіля MITSUBISHI Pajero прошу суд стягнути з ______________________и на мою користь 154 070 гривень (із розрахунку 200 710 грн. – 46 640 грн.)
Відповідно до роз`яснень, викладених у пункті 30 постанови Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя, у випадку коли при розгляді вимог про поділ спільного сумісного майна подружжя буде встановлено, що один із них здійснив його відчуження чи використав його на свій розсуд проти волі іншого з подружжя й не в інтересах сім`ї чи не на її потреби або приховав його, таке майно або його вартість враховується при поділі.
З урахування вимог Закону України «Про судовий збір» за вимоги майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 2473,50 грн., а за вимогу немайнового характеру судовий збір у розмірі 768,40 грн. (загальна сума сплаченого судового збору становить 3241,90 гривень).
Відповідно до ч. 1 ст. 27 Цивільного процесуального кодексу позови до фізичної особи пред’являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом. З урахуванням того, що відповідач по справі зареєстрована за адресою: 69114, м. Запоріжжя, вул. Воронезька, буд. 14-а, кв. 35, позов подається саме до Хортицького районного суду м. Запоріжжя.
І
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 355, 368, 372 Цивільного кодексу України, ст. ст. 63, 65, 69, 70 Сімейного кодексу України, ст. ст. 4, 10, 13, 27, 76-80, 175 Цивільного процесуального кодексу України, –

ПРОШУ СУД:

1. Визнати об’єктами права спільної сумісної власності подружжя ______________ та ___________ наступні автомобілі:
– автомобіль M_________________________, чорного кольору;
– автомобіль_________________________, білого кольору.
2. Визнати за ________________________27.01.1987 р.н. (РНОКПП 3180314292) право власності на автомобіль _______________державний номер ___________________, VIN – _______________________, білого кольору.
3. Стягнути з _______________________на користь _________________ (РНОКПП ________________) грошову компенсацію за продаж автомобіля __________________________, державний номер _______________________ у розмірі 154 070 гривень (сто п’ятдесят чотири тисячі сімдесят гривень).
4. Стягнути з ___________________________ на користь _________________________ (РНОКПП ______________) судові витрати пов’язані із розглядом справи.

 

07.07.20__                                                             (підпис)

Представлений зразок Позовної заяви про поділ майна подружжя має загальний юридичний характер. При використанні наведеного вище зразка, форми, документа: Позовної заяви про поділ майна подружжя необхідно проаналізувати Цивільний процесуальний кодекс України, Сімейний кодекс України, правильно визначити сторони у справі, визначити підсудність справи, а саме до якого суду або організації потрібно подавати Позовну заяву про поділ майна подружжя. У будь-якому випадку для складання позовної заяви краще звернутися до сімейного адвоката в Запоріжжі, який допоможе підготовити необхідні документи онлайн.

Оцените статью
АДВОКАТ
Позовна заява про поділ майна подружжя
Перекладач під час розірвання шлюбу
Перекладач під час розірвання шлюбу