Джерела спадкового права

Джерела спадкового права

Джерела спадкового права

Норми, які регулюють відносини зі спадкування, у державах «сім’ї континентального права» містять, як правило, цивільні кодекси.

В Україні спадкові правовідносини регулюють норми Книги шостої ЦК України за назвою «Спадкове право».

Тут велика кількість норм пропонує врегулювати питання, пов’язані з загальними положеннями про спадкування (види спадкування, склад спадщини, відкриття спадщини тощо), спадкування за заповітом та за законом, здійснення права на спадкування, виконання заповіту, оформлення права на спадщину та спадковий договір.

Загалом сьогодні значно оновлене спадкове право України.

У Франції книга III Цивільного кодексу «Про різні способи, якими набувається власність» має ст. 711, відповідно до якої власність на майно набувається внаслідок спадкування, дарування між живими, за заповітом і внаслідок зобов’язань.

Титул цієї книги, який називається «Про спадкування», містить норми про відкриття спадщини й перехід спадку до спадкоємців, про умови, необхідні для здійснення спадкування та порядок спадкування, про права держави, про прийняття спадку та відмову від нього, поділ майна та його повернення.

Титул ІІ: «Про дарування між живими та про заповіти» має норми, що застосовуються як для спадкування за заповітом, так і для дарування за життя особи.

Книга п’ята німецького Цивільного положення 1896 р. регулює порядок спадкування, прийняття спадку та відмову від нього, відповідальність спадкоємця за спадковими боргами.

Тут же встановлено коло спадкоємців та врегульовано їх відносини з кредиторами спадкодавця.

Регламентуються питання, пов’язані з заповітом, договором спадкування, обов’язковою часткою майна в разі відкриття спадщини, підстави позбавлення осіб права на спадок, відмови від спадку, його купівля.

Відносини по спадкуванню у Німеччині регулюють й інші акти, наприклад Закон про упорядкування заповітів і договорів про спадщину, введений у дію з 1 липня 1938 р., постанова «Про застосування 23 Закону про упорядкування заповітів і договорів про спадщину» від 12 грудня 1946 р.

Цивільний кодекс Швейцарії в книзі за назвою «Про спадки» має досить загальні норми з питань спадкування.

Водночас компетенцією щодо регулювання багатьох питань, зокрема пов’язаних зі складанням заповіту, Кодекс наділяє кантони.

У державах «сім’ї загального права» основними джерелами регулювання спадкових відносин є судовий прецедент та закон.

Зокрема, в Англії це Закон про заповіти 1837 р., Закон про адміністрування спадків 1925 р., Закон про спадок осіб, що не залишили заповіту 1952 р., згадуваний Закон про спадкування (про забезпечення сім’ї та утриманців) 1975 р.

У США відносини зі спадкування регулює законодавство штатів. Тільки у Луїзіані діє французький Цивільний кодекс. Тому в цьому штаті існує французька система спадкового права.

Консультація адвоката по сімейним справам про джерела спадкового права

Якщо Ви не знаєте, який краще вибрати спосіб вирішення справи про джерела спадкового права, то слід звернутися до юристів, які спеціалізуються на справах у сфері сімейного права.

Адвокат по сімейним справам допоможе швидко і якісно вирішити справу про джерела спадкового права на Вашу користь!

Чим може допомогти сімейний юрист:

 • вибрати правильну тактику вирішення Вашого питання;
 • швидко зібрати необхідний пакет документів;
 • супроводити Вас в суді або вирішити справу без Вашої присутності;
 • досягти бажаного результату за короткий термін.
Не витрачайте свій час і сили на самостійне вирішення питання про джерела спадкового права! Хороший адвокат допоможе знайти оптимальний вихід з Вашої ситуації!

Для того, щоб отримати консультацію нашого сімейного адвоката достатньо зателефонувати або написати нам в будь-який месенджер (Viber, WhatSapp, Telegram).

Не затягуйте з питанням про джерела спадкового права, телефонуйте нашим адвокатам в сфері сімейного права.

Найчастіші питання адвокату

Чи потрібно особиста присутність Клієнта в суді?
Де знаходиться Ваш офіс і як Ви працюєте?

Ставте лайк, якщо Вам сподобалася наша стаття “Джерела спадкового права”, а ми спробуємо оперативно розміщувати зміни у сфері законодавства України та актуальну інформацію про рішення справ у сфері сімейного права на нашому сайті advokat-zaporozhye.com.

Корисні матеріали сайту advokat-zaporozhye.com:

 1. Участь адвоката при визнанні заповіту недійсним;
 2. Спадкування за заповітом. Зміст заповіту;
 3. Види заповітів та особливості їх виконання;
 4. Право на обов’язкову частку у спадщині;
 5. Підстави та порядок спадкування за законом;
 6. Коло спадкоємців за законом;
 7. Спадкування за правом представлення;
 8. Зміст заповіту померлого між спадкоємцями;
 9. Адвокатська діяльність при поновленні строку прийняття спадщини;
 10. Адвокат у процесі прийняття спадщини.
Оцените статью
АДВОКАТ
Джерела спадкового права
Послуги адвоката при встановленні факту спадкування
Послуги адвоката при встановленні факту спадкування