Як зареєструвати іноземне розлучення в Україні

Як зареєструвати іноземне розлучення в Україні

Способи розірвання шлюбу у Запоріжжі

В Україні є два шлюборозлучних органи:

 • РАГС;
 • суд.

Розлучення у РАГСі у Запоріжжі є спрощеною процедурою порівняно з розлученням у суді, але не у всіх випадках. Обов’язковою умовою подання заяви про розлучення у РАГСі є не лише відсутність звичайних дітей віком до 18 років, а й бажання чоловіка та дружини офіційно розірвати стосунки.

Реєстрація розлучення у Запоріжжі для кожного окремого випадку має свій порядок, враховуючи, який орган має право на розлучення.

Важливі законодавчі проєкти:

 • Сімейний кодекс (далі – СК) і правила реєстрації актів цивільного стану (далі – «правила») для розлучення в РАГСі;
 • СК України та Цивільний процесуальний кодекс (надалі ЦПК) при розлученні через суд.

Розлучення через РАГС у Запоріжжі

Згідно зі статтями 106 та 107 СКУ, розлучення може бути здійснене на підставі одного з двох видів заяв:

 • спільний;
 • односторонній.

Перший тип заяв має на увазі не лише бажання подружжя офіційно розірвати відносини, а й відсутність неповнолітніх дітей разом.

В односторонньому порядку підставу для розлучення у РАГСі у Запоріжжі можна розглядати, якщо друге з подружжя:

 • зник, безвісти відсутній;
 • недієздатний.

Реєстрація розлучення у РАГСі у Запоріжжі

За даними СК, розлучення у Запоріжжі реєструється протягом одного місяця з моменту подання заяви.

Цей місяць призначено, щоб уникнути розлучення на тлі емоційної імпульсивності. Якщо жоден із подружжя не змінює своє рішення протягом місяця, розлучення у Запоріжжі реєструється.

Реєстрація розлучення включає створення акта про розлучення у двох примірниках у РАГСі та внесення декларацій до державного реєстру законів про цивільний стан.

Процедура розлучення є процедурою, з якою ви можете ознайомитись, вивчивши «правила».

Реєстрація розлучення в Запоріжжі заснована на заяві подружжя про розлучення через РАГС і не потребує жодних додаткових заходів з їхнього боку.

Розлучення через суд у Запоріжжі

Розлучення по суду регулюється двома кодексами:

 • Сімейний кодекс України;
 • ЦПК України.

Відповідно до Сімейного кодексу України, наступні чинники визначають розлучення у суді у Запоріжжі:

 • небажання чоловіка подати на розлучення;
 • наявність звичайних дітей віком до 18 років.

Залежно від обставин може бути подана заява в односторонньому порядку та спільна заява.

Тривалість шлюборозлучного процесу в Запоріжжі варіюється час від часу, оскільки залежить від багатьох факторів, найбільш важливими з яких є:

 • активні дії чоловіка щодо запобігання розлученню;
 • кваліфікація юриста, який представляє ваші інтереси у Запоріжжі.

Реєстрація органами РАГС розлучення в суді у Запоріжжі

Результатом шлюборозлучного процесу у суді у Запоріжжі є винесення рішення суду. Сам шлюб вважається розірваним лише після набрання чинності цим рішенням, а саме через 30 днів після його прийняття.

Отже, причини реєстрації шлюбу у Запоріжжі з’являються не одразу після рішення суду, а лише після встановленого терміну.

Розлучення реєструється у РАГСі у Запоріжжі незалежно від місця розлучення. Відповідно до «правил», судові представники направляють документи до РАГСу після рішення суду про розлучення, після чого розлучення реєструється.

Складнощі при реєстрації розірвання шлюбу у Запоріжжі

Попри те, що процедура реєстрації розлучення в Запоріжжі суворо регламентується відповідними законопроєкт, практично часто виникають труднощі.

Перше, що треба враховувати, це те, що у разі розлучення судом у Запоріжжі з якоїсь причини документи не можуть бути подані до РАГСу для реєстрації розлучення. З цієї причини ми рекомендуємо вам особисто перевірити реєстрацію припинення в РАГСі після набрання чинності декретом про розлучення та за необхідності вжити заходів.

Друге, що вам потрібно знати, – це ймовірність того, що РАГС припуститься помилок щодо факту розлучення. Ви можете дізнатися більше у статті «Помилки в документах суду та загсу під час розлучення».

Реєстрація розірвання шлюбу у Запоріжжі, перебуваючи за кордоном

Насправді часто трапляються випадки, коли подружжя чи одне із подружжя залишають країну, де шлюб був укладений після реєстрації шлюбу. У цьому випадку питання “Де і як можна розірвати шлюб за межами України” стає актуальним, коли необхідно розірвати шлюб.

Тому послуга адвоката «Розлучення під ключ», що дозволяє розірвати шлюб без особистої присутності, з року в рік стає дедалі популярнішою. Все, що вам потрібно зробити, це підписати угоду з адвокатом про надання юридичної допомоги, яка допоможе їм представляти ваші інтереси у процесі розлучення.

Працюючи з адвокатом по шлюборозлучних справах у Запоріжжі, ви можете:

 • уникнути психологічного стресу;
 • економити час;
 • отримай 100% результат!

Грунтуючись на знаннях, отриманих у галузі сімейного права, юрист у Запоріжжі може належним чином представляти ваші інтереси та розлучатися навіть у найскладніших ситуаціях. Реєстрація розлучення в Запоріжжі буде легкою для вас. Все, що вам потрібно зробити, це отримати відповідні документи.

У разі розлучення у РАГСі у Запоріжжі документів, що підтверджують факт розлучення та його реєстрації, РАГС є свідоцтвом про розлучення, тоді як у разі розлучення судом:

 • рішення суду (підтвердження розлучення);
 • витяг з Державного реєстру (підтвердження реєстрації розлучення).

Щоб використати ці документи за межами України – країни, в якій вони були видані – вони мають бути легалізовані. Умови легалізації встановлюються окремо кожною країною. Більшість країн, де підходить апостиль, справжність документів підтверджується.

Сімейний адвокат у Запоріжжі може допомогти вам створити апостиль відповідно до всіх правил та положень. Він зробить це якнайшвидше і гарантує юридичну компетентність при їх легалізації.

Оцените статью
АДВОКАТ
Як зареєструвати іноземне розлучення в Україні
Відмова від прийняття спадщини
Відмова від прийняття спадщини