- Способи розірвання шлюбу у Запоріжжі
- Розлучення через РАГС у Запоріжжі
- Реєстрація розлучення у РАГСі у Запоріжжі
- Розлучення через суд у Запоріжжі
- Реєстрація органами РАГС розлучення в суді у Запоріжжі
- Складнощі при реєстрації розірвання шлюбу у Запоріжжі
- Реєстрація розірвання шлюбу у Запоріжжі, перебуваючи за кордоном
- Легалізація документів про розлучення у Запоріжжі
Способи розірвання шлюбу у Запоріжжі
В Україні є два шлюборозлучних органи:
- РАГС;
- суд.
Розлучення у РАГСі у Запоріжжі є спрощеною процедурою порівняно з розлученням у суді, але не у всіх випадках. Обов’язковою умовою подання заяви про розлучення у РАГСі є не лише відсутність звичайних дітей віком до 18 років, а й бажання чоловіка та дружини офіційно розірвати стосунки.
Реєстрація розлучення у Запоріжжі для кожного окремого випадку має свій порядок, враховуючи, який орган має право на розлучення.
Важливі законодавчі проекти:
- Сімейний кодекс (далі – СК) і правила реєстрації актів цивільного стану (далі – «правила») для розлучення в РАГСі;
- СК України та Цивільний процесуальний кодекс (надалі ЦПК) при розлученні через суд.
Розлучення через РАГС у Запоріжжі
Згідно зі статтями 106 та 107 СКУ, розлучення може бути здійснене на підставі одного з двох видів заяв:
- спільний;
- односторонній.
Перший тип заяв має на увазі не лише бажання подружжя офіційно розірвати відносини, а й відсутність неповнолітніх дітей разом.
В односторонньому порядку підставу для розлучення у РАГСі у Запоріжжі можна розглядати, якщо друге з подружжя:
- зник, безвісти відсутній;
- недієздатний.
Реєстрація розлучення у РАГСі у Запоріжжі
За даними СК, розлучення у Запоріжжі реєструється протягом одного місяця з моменту подання заяви.
Цей місяць призначено, щоб уникнути розлучення на тлі емоційної імпульсивності. Якщо жоден із подружжя не змінює своє рішення протягом місяця, розлучення у Запоріжжі реєструється.
Реєстрація розлучення включає створення акта про розлучення у двох примірниках у РАГСі та внесення декларацій до державного реєстру законів про цивільний стан.
Процедура розлучення є процедурою, з якою ви можете ознайомитись, вивчивши «правила».
Реєстрація розлучення в Запоріжжі заснована на заяві подружжя про розлучення через РАГС і не потребує жодних додаткових заходів з їхнього боку.
Розлучення через суд у Запоріжжі
Розлучення по суду регулюється двома кодексами:
- Сімейний кодекс України;
- ЦПК України.
Відповідно до Сімейного кодексу України, наступні чинники визначають розлучення у суді у Запоріжжі:
- небажання чоловіка подати на розлучення;
- наявність звичайних дітей віком до 18 років.
Залежно від обставин може бути подана заява в односторонньому порядку та спільна заява.
Тривалість шлюборозлучного процесу в Запоріжжі варіюється час від часу, оскільки залежить від багатьох факторів, найбільш важливими з яких є:
- активні дії чоловіка щодо запобігання розлученню;
- кваліфікація юриста, який представляє ваші інтереси у Запоріжжі.
Реєстрація органами РАГС розлучення в суді у Запоріжжі
Результатом шлюборозлучного процесу у суді у Запоріжжі є винесення рішення суду. Сам шлюб вважається розірваним лише після набрання чинності цим рішенням, а саме через 30 днів після його прийняття.
Отже, причини реєстрації шлюбу у Запоріжжі з’являються не одразу після рішення суду, а лише після встановленого терміну.
Розлучення реєструється у РАГСі у Запоріжжі незалежно від місця розлучення. Відповідно до «правил», судові представники направляють документи до РАГСу після рішення суду про розлучення, після чого розлучення реєструється.
Складнощі при реєстрації розірвання шлюбу у Запоріжжі
Незважаючи на те, що процедура реєстрації розлучення в Запоріжжі суворо регламентується відповідними законопроектами, практично часто виникають труднощі.
Перше, що треба враховувати, це те, що у разі розлучення судом у Запоріжжі з якоїсь причини документи не можуть бути подані до РАГСу для реєстрації розлучення. З цієї причини ми рекомендуємо вам особисто перевірити реєстрацію припинення в РАГСі після набрання чинності декретом про розлучення та за необхідності вжити заходів.
Друге, що вам потрібно знати, – це ймовірність того, що РАГС припуститься помилок щодо факту розлучення. Ви можете дізнатися більше у статті «Помилки в документах суду та загсу під час розлучення».
Реєстрація розірвання шлюбу у Запоріжжі, перебуваючи за кордоном
Насправді часто трапляються випадки, коли подружжя чи одне із подружжя залишають країну, де шлюб був укладений після реєстрації шлюбу. У цьому випадку питання “Де і як можна розірвати шлюб за межами України” стає актуальним, коли необхідно розірвати шлюб.
Тому послуга адвоката «Розлучення під ключ», що дозволяє розірвати шлюб без особистої присутності, з року в рік стає дедалі популярнішою. Все, що вам потрібно зробити, це підписати угоду з адвокатом про надання юридичної допомоги, яка допоможе їм представляти ваші інтереси у процесі розлучення.
Працюючи з адвокатом по шлюборозлучних справах у Запоріжжі, ви можете:
- уникнути психологічного стресу;
- економити час;
- отримай 100% результат!
Грунтуючись на знаннях, отриманих у галузі сімейного права, юрист у Запоріжжі може належним чином представляти ваші інтереси та розлучатися навіть у найскладніших ситуаціях. Реєстрація розлучення в Запоріжжі буде легкою для вас. Все, що вам потрібно зробити, це отримати відповідні документи.
Легалізація документів про розлучення у Запоріжжі
У разі розлучення у РАГСі у Запоріжжі документів, що підтверджують факт розлучення та його реєстрації, РАГС є свідоцтвом про розлучення, тоді як у разі розлучення судом:
- рішення суду (підтвердження розлучення);
- витяг з Державного реєстру (підтвердження реєстрації розлучення).
Щоб використати ці документи за межами України – країни, в якій вони були видані – вони мають бути легалізовані. Умови легалізації встановлюються окремо кожною країною. Більшість країн, де підходить апостиль, справжність документів підтверджується.
Сімейний адвокат у Запоріжжі може допомогти вам створити апостиль відповідно до всіх правил та положень. Він зробить це якнайшвидше і гарантує юридичну компетентність при їх легалізації.