Позовна заява про оспорювання батьківства (материнства)

Позовна заява про оспорювання батьківства (материнства)

На сайті https://advokat-zaporozhye.com/ адвоката по сімейним справам в Запоріжжі представлений зразок  Позовної заяви про оспорювання батьківства (материнства), який буде корисний Вам для ознайомлення.

ВЕЛИКОБАГАЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
38300, Полтавська область,
смт Велика Багачка, вул.Шевченка, 69
Веб-сайт: https://vb.pl.court.gov.ua
E-mail: inbox@vb.pl.court.gov.ua
Телефон: (05345) 9-13-92

Позивач:
ХХХХХХХ Антон
19 березня 1981 р.н.
Проживаю за адресою:
Федеративна Республіка Німеччина, 84082,
м. Лабервайнтінг, вул. Алькофен, буд. 239
Паспорт: LFR7VK75
ІПН: відсутній через релігійні переконання
E-mail: fr093651@mail.gov.ua
Тел: відсутній

Відповідач:
ХХХХХХХ Леся Володимирівна
28 жовтня 1983 р.н.
Зареєтрована за адресою:
38323, Полтавська обл., Великобагачанський р-н.,
с. Балюки, вул. Козацька 4
Паспорт: не відомо
ІПН: не відомо
Тел.: ‎‎ +380995494521

Судовий збір сплачується відповідно до
ЗУ «Про судовий збір» у розмірі 768 грн. 40 коп.

 

Позовна заява про оспорювання батьківства (материнства)

02 вересня 2017 року Шевченківський районний у місті Полтаві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області зареєстрував шлюб між мною, громадянином Німеччини, ХХХХХХХ Антоном 19 березня 1981 р.н. та громадянкою України, ХХХХХХХ Лесею Володимирівною 28 жовтня 1983 р.н.. про що зроблено відповідний актовий запис – № 1540.
15 квітня 2017 року відповідачка народила доньку – ХХХХХХХ Лауру Антонівну, про що 28 квітня 2017 року Виконавчим комітетом Якимівської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області складено відповідний актовий запис № 1.
Відповідно до ч. 1 ст. 125 СК України 1. Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров’я про народження нею дитини.
Відповідно до ч. 2 ст. 125 СК України 2. Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається:
1) за заявою матері та батька дитини;
Відповідно до ч. 1 ст. 126 СК України 1. Походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану.
Батьком народженої дитини було записано мене – Позивача по справі, ХХХХХХХ Антона. Однак, на теперішній час я з цим не згодний.
Дитина, ХХХХХХХ Лаура Антонівна народжена вже після нашої державної реєстрації шлюбу. Тобто, бути батьком народженої відповідачкою дитини – ХХХХХХХ Лаури Антонівни я не можу, оскільки на час її зачаття ми не проживали разом. Також, з усних розмов з відповідачкою на теперішній час у мене є підстави вважати, що я все таки не являюсь біологічним батьком Лаури.
Відповідно до ч.1 ст. 136 СК України 1. Особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126 і 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред’явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.
Відповідно до ч. 2 ст. 136 СК України 2. У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.
Відповідно до ч. 6 ст. 136 СК України 6. До вимоги чоловіка про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини позовна давність не застосовується.
Згідно ПП ВСУ 15.05.2006 N 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» судам слід ураховувати, що відповідно до ст. 136 СК оспорити батьківство має право особа, яка записана батьком дитини в Книзі реєстрації народжень шляхом пред’явлення позову про виключення відомостей про неї як батька з актового запису про народження дитини. Предметом доказування в таких справах є відсутність кровного споріднення між особою, записаною батьком, і дитиною. У разі доведеності цієї обставини суд постановляє рішення про виключення оспорених відомостей з актового запису про народження дитини.
Також прошу звернути увагу суду, що відповідно до ст. 120 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. ЦПК України, який є основним нормативно-правовим актом, який регулює цивільний процес в судах України, не містить положень щодо долучення до позовної заяви оригіналів документів.
Відповідно до ч. 10 ст. 28 ЦПК України 10. Позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування, можуть пред’являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні.
Відповідно до ч. 10 ст. 187 ЦПК України 10. Якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.
Повідомляю, що оригінал документів, а саме:
– Документи позивача знаходяться у мене, позивача по справі.
– Документи відповідача знаходяться безпосередньо у відповідача по справі.
Позов про оспорювання батьківства має немайновий характер. До витрат, які я поніс і які очікую понести у зв’язку із розглядом справи відноситься лише судовий збір за подання заяви до суду. Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір за подання до суду позовної заяви про оспорювання батьківства складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме – 768 грн. 40 коп. Інших витрат не поніс, і нести у зв’язку із розглядом справи не планую.
Я, Позивач по справі, підтверджую те, що мною не подано іншого позову (позовів) до відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав – оспорювання батьківства. На теперішній час позов про оспорювання батьківства подано лише до Великобагачанського районного суду Полтавської області. Ні в якому іншому суді зазначений позов не зареєстрований.
На підставі вищевказаного та керуючись ст. 122, ст. 133, ст. 136 СК України, ЦПК України

ПРОШУ:

1. Виключити відомості про моє батьківство з актового запису № 1 від 28 квітня 2017 року у Виконавчому комітеті Якимівської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області про народження ХХХХХХХ Лаури Антонівни 15 квітня 2017 року народження.
2. Під час попереднього судового засідання вирішити питання про витребування з Виконавчого комітету Якимівської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області актового запису № 1 від 28 квітня 2017 року про народження дитини, ХХХХХХХ Лаури Антонівни 15 квітня 2017 року народження.

ДОДАТКИ:
1. Позовна заява – 1 прим.
2. Копія свідоцтва про шлюб – 2 прим.
3. Копія паспорту позивача (мовою оригінал разом з перекладом) – 2 прим.
4. Копія свідоцтва про народження дитини – 2 прим.
5. Квитанція про сплату судового збору – 768 грн. 40 коп.

07.07.20__                                         (підпис)

Представлений зразок Позовної заяви про оспорювання батьківства (материнства) має загальний юридичний характер. При використанні наведеного вище зразка, форми, документа: Позовної заяви про оспорювання батьківства (материнства) необхідно проаналізувати Цивільний процесуальний кодекс України, Сімейний кодекс України, правильно визначити сторони у справі, визначити підсудність справи, а саме до якого суду або організації потрібно подавати Позовну заяву про оспорювання батьківства (материнства). У будь-якому випадку для складання позовної заяви краще звернутися до сімейного адвоката в Запоріжжі, який допоможе підготовити необхідні документи онлайн.

Оцените статью
АДВОКАТ
Позовна заява про оспорювання батьківства (материнства)
Позовна заява про розірвання шлюбу та стягнення аліментів