Адвокат при оспорюванні батьківства

Адвокат при оспорюванні батьківства

Адвокатська діяльність при оспорюванні батьківства (материнства)

Якщо батько і мати дитини не перебувають у зареєстрованому шлюбі і батько дитини відмовляється подати заяву про реєстрацію батьківства, має місце визнання батьківства в судовому порядку.

Позов про визнання батьківства може бути поданий:

  • матір’ю ди­тини;
  • тією особою, яка вважає себе батьком дитини (ч. З ст. 128 СК);
  • самою дитиною, яка досягла повноліття;
  • опікуном, піклувальником дитини.

Адвокат по сімейним справам

Нашим адвокатам часто задають питання: Як оспорити батьківство? Як скласти позовну заяву про оспорювання батьківства? Хто має право оскаржити батьківство?

На нашому сайті advokat-zaporozhye.com Ви знайдете всі відповіді на Ваші запитання в галузі сімейного законодавства України.

Позов про визнання батьківства

Суд може визнати батьківство у будь-який час після народження дитини.

Це пов’язано з тим, що на позови про визнання батьківства не встановлюється строк позовної давності.

Винятком є ситуація, передбачена у ст. 129 СК: особа, яка вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття чи народження дитини пе­ребувала у шлюбі з іншим чоловіком, має право упродовж 1 року від дня, коли вона дізналася або могла дізнатися про своє батьківство, пред’явити до її чоловіка, якщо він записаний батьком дитини, по­зов про визнання свого батьківства.

За винятком тих випадків, коли позов про визнання батьків­ства подає сама особа, яка вважає себе батьком дитини, відповіда­чем у справах про визнання батьківства є вірогідний батько дитини.

Позов про визнання батьківства може бути поданий і до недієздат­ної чи неповнолітньої особи.

Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що за­свідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до ЦПК України (ч. 2 ст. 128 СК).

До позовної заяви долучається Свідоцтво про народження дитини, у якому має бути запис батька за прізвищем матері.

Адвокат має право заявити клопотання про призначення різно­манітних судових експертиз, зокрема графічної, медичної для визна­чення моменту зачаття та доношеності дитини, а також про призна­чення експертизи ДНК, зокрема й у примусовому порядку (ст. 109 ЦПК).

Презумпція батьківства зумовлює виникнення у особи, яка без­підставно записана батьком дитини, права оскаржити цей запис.

Оскарження батьківства

Оскарження батьківства – це процес заперечення особою, яка записана батьком дитини, факту її походження від нього, шляхом звернення до суду з позовом про виключення його імені як батька з актового запису про народження дитини.

Розглядаючи справу про оскарження батьківства, слід брати до уваги постанову Пленуму Верховного Суду України «Про засто­сування судами окремих норм Сімейного Кодексу України при роз­гляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» від 15 травня 2006 року.

Оскарження батьківства можливе тільки після реєстрації на­родження дитини і до досягнення нею повноліття, однак у разі її смерті не допускається (ст. 136 СК).

Оскаржити батьківство мають право:

  • особа, яка записана батьком дитини в Книзі реєстрації наро­джень (ст. 136 СК);
  • жінка, котра народила дитину в шлюбі (ст. 138 СК).

Визначено перелік осіб, які не мають права оскаржувати своє батьківство (ч. 5 ст. 136 СК).

Предметом доказування у справах про оскарження батьківства є відсутність кровного споріднення між особою, записаною батьком і дитиною.

Причому кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень (ч. 1 ст. 81 ЦПК України).

Експертиза щодо доказування батьківства

Важливе значення в процесі доказування має висновок експерта.

За результатами проведення судово-біологічної (генетичної) експертизи із застjcуванням методики генотипоскопії (аналізу ДНК) експерти можуть визначити батьківство із ймовір­ністю до 99,9 відсотків або дійти висновку про його виключення.

Дійти висновку про виключення батьківства можливо і на підставі судово-імунологічної експертизи (експертизи крові), або судово- медичної експертизи, яка б визначила здатність особи до зачаття ди­тини.

Однак, експертиза ДНК, на сьогодні, є найбільш ефективним доказом, що підтверджує наявність чи відсутність батьківства особи щодо дитини.

Оскарження материнства

Важливою новелою СК є те, що він передбачає можливість ви­рішення не лише батьківства, але й материнства. Ст. 139 СК встанов­лює два випадки оскарження материнства.

У разі народження дити­ни в результаті імплантації зародка, зачатого подружжям, в організм іншої жінки, або зародка, зачатого чоловіком, який перебуває у шлю­бі, та іншою жінкою, – в організм його дружини (ч. 2, 3 ст. 123 СК) материнство не може бути оскаржено.

Для вимог про оскарження материнства жінкою, котра записана як матір дитини, позовної дав­ності не встановлено, а для вимог жінки про визнання її материнства позовна давність становить один рік і її перебіг починається із дня, коли жінка дізналася або могла дізнатися, що є матір’ю дитини.

Консультація адвоката по сімейним справам при оспорюванні батьківства

Якщо Ви не знаєте, який краще вибрати спосіб вирішення справи при оспорюванні батьківства, то слід звернутися до юристів, які спеціалізуються на справах в сфері сімейного права.

Адвокат по сімейним справам допоможе швидко і якісно вирішити справу про оспорювання батьківства на Вашу користь!

Чим може допомогти сімейний юрист:

  • вибрати правильну тактику вирішення Вашого питання;
  • швидко зібрати необхідний пакет документів;
  • супроводити Вас в суді або вирішити справу без Вашої присутності;
  • досягти бажаного результату за короткий термін.
Не витрачайте свій час і сили на самостійне вирішення питання про оспорювання батьківства! Хороший адвокат допоможе знайти оптимальний вихід з Вашої ситуації!

Для того щоб отримати консультацію нашого сімейного адвоката достатньо зателефонувати або написати нам в будь-який месенджер (Viber, WhatSapp, Telegram).

Не затягуйте з питанням про оспорювання батьківства, телефонуйте нашим адвокатам в сфері сімейного права.

Найчастіші питання адвокату

Чи може дитина сама подати позов про визнання батьківства?
Чи може бути поданий позов про визнання батьківства до недієздатної людини?
Хто має право оскаржити батьківство?
Чи потрібно особиста присутність Клієнта в суді?
Де знаходиться Ваш офіс і як Ви працюєте?

Ставте лайк, якщо Вам сподобалася наша стаття “Адвокат при оспорюванні батьківства”, а ми спробуємо оперативно розміщувати зміни в сфері законодавства України і актуальну інформацію про рішення справ у сфері сімейного права на нашому сайті advokat-zaporozhye.com.

Корисні матеріали сайту advokat-zaporozhye.com:

  1. Права батьків та дітей;
  2. Види немайнових відносин батьків та дітей;
  3. Виникнення особистих немайнових прав;
  4. Встановлення походження дитини;
  5. Визнання батьківства через суд;
  6. Батьківські обов’язки;
  7. Позбавлення батьківських прав;
  8. Майнові правовідносини батьків та дітей;
  9. Договори батьків щодо дітей.
advokat-zaporozhye.com

ГУГЛ

позовна заява про оспорювання батьківства зразок

судова практика у цивільних справах про оспорювання батьківства

рішення суду про оспорювання батьківства

оспорювання батьківства судова практика

ЯНДЕКС

заява про встановлення факту батьківства

оспорювання батьківства, материнства

днк експертиза в судовому порядку

оспорювання батьківства аліменти

Оцените статью
АДВОКАТ
Адвокат при оспорюванні батьківства
Адвокат в сімейних правовідносинах
Адвокат в сімейних правовідносинах
Чи може дитина сама подати позов про визнання батьківства?
Позов про визнання батьківства може бути поданий самою дитиною, яка досягла повноліття.
Чи може бути поданий позов про визнання батьківства до недієздатної людини?
Так.
Хто має право оскаржити батьківство?
Оскаржити батьківство має право особа, яка записана батьком дитини в Книзі реєстрації наро­джень (ст. 136 СК) та жінка, котра народила дитину в шлюбі (ст. 138 СК).
Чи потрібно особиста присутність Клієнта в суді?
Ні. Ми цінуємо час наших Клієнтів і супроводжуємо судові процеси «під ключ» без їх участі. В результаті Ви отримуєте рішення суду яке набуло законної сили.
Де знаходиться Ваш офіс і як Ви працюєте?
Ми надаємо юридичні послуги дистанційно, онлайн та при особистій зустрічі за адресою: 69000 м Запоріжжя, Пр. Соборний 91, офіс каб. 12 (Орієнтир: зупинка "Малий ринок", кінотеатр "Зірка") Час роботи: Пн.-Пт. 08-00 до 20-00, Сб. 11-00 до 15-00. Попередній запис на консультацію:
+38 (066) 777 37 33
+38 (097) 403 73 05
(Viber, WhatsApp, Telegram)