Зміст заповіту померлого між спадкоємцями
Спадкова маса є єдиним цілим, не дивлячись на те, які права та обов’язки в неї входять, і в разі успадкування декількома спадкоємцями вона переходить в їх спільну часткову власність.
Спадкові долі, які належать спадкоємцям, є в основному не реальними, а ідеальними, тобто вираженими чисельно (1/2, 1/3 і т. д.).
Правила спадкування за законом припускають розділ майна між спадкоємцями лише однієї черги, яка закликалася до спадкування.
Якщо крім інших спадкоємців є зачата, але ще не народжена дитина, яка має відношення до спадщини, розділ повинен проводитися тільки після народження і з урахуванням її інтересів.
Спадкоємці за усною домовленістю між собою у випадку спадкування рухомого майна можуть змінити розмір частки спадщини одного з спадкоємців.
Адвокат по сімейним справам
На нашому сайті advokat-zaporozhye.com Ви знайдете всі відповіді на Ваші запитання в галузі сімейного законодавства України.
Договір про поділ спадщини
Що стосується спадщини у вигляді нерухомого майна або транспортних засобів, такий договір повинен бути укладений письмово і нотаріально посвідчений.
Крім,того якщо договір стосується розділу нерухомості, то його укладання правомірно після отримання спадкоємцями свідоцтва про право на спадщину.
Слід зауважити той факт, що предметом договору про поділ спадщини може бути як все спадкове майно, так і його частина.
Як правило, поділ спадщини вчинюється спадкоємцями відповідно до часток у спадковій масі, що належать їм згідно закону, тобто при поділі спадкоємець отримує майно, рівне за вартістю його спадковій частці.
Але за згодою спадкоємців поділ спадщини може бути проведений і не відповідно до спадкових часток, оскільки згідно із законом дозволено поділ спільної власності не відповідно до часток її учасників.
У цьому випадку спадкоємець, частка якого зменшена договором про поділ спадщини, має право на одержання грошової компенсації у зв’язку з нерівноцінністю поділу, розмір якої визначається за домовленістю сторін та відображається в змісті договору.
Крім того, договір про поділ спадщини може містити положення про те, хто із спадкоємців погашає борги спадкодавця, виконує заповідальну відмову, тощо.
У випадках укладення договорів про поділ спадщини з виплатою грошової компенсації нотаріусами обов’язково враховується факт перебування в шлюбі спадкоємця, який сплачує таку компенсацію, так як грошові кошти, які використовуються як доплата, можуть належати до спільного сумісного майна подружжя.
За наявності цих обставин договір може бути вчиненим тільки за нотаріально засвідченою згодою другого з подружжя такого спадкоємця, і як наслідок, не пропустити термін, їм слід з’явитися до нотаріальної контори, яка розташовується за місцем знаходження успадкованого майна.
Список документів для поділу спадщини
Нотаріусу потрібні наступні документи:
- Документи, що посвідчують особу. Серед таких, як правило, використовується лише паспорт.
- У разі неповнолітніх спадкоємців – свідоцтво про їх народження.
- Документи, що вказують на склад успадкованого майна та його місце розташування.
- Підтвердження, що померлий родич був спадкоємцем однієї з трьох черг.
- Папери, які вказують на спорідненість з померлим спадкоємцем.
Крім власного свідоцтва про народження, безпосередньо вказується юридичний зв’язок з померлим батьком, спадкоємець повинен надати і його свідоцтво про народження.
Документи дозволяють визначити ступінь спорідненості.
Якщо до спадкування за правом представлення закликаються жінки, що раніше змінювали прізвище після заміжжя або особи, що змінили особисті дані з інших причин, потрібно представити документи, що вказують на такі зміни.
Крім зазначених вище паперів, потрібно представити документи, які зобов’язані надавати спадкоємці, що входять до складу перших трьох черг.
Повністю зібраний пакет паперів подається нотаріусу, який встановить право спадкування за правом представлення.
Після внесення відповідної інформації в необхідні документи і видачі відповідного свідоцтва, особа буде вважатися законним спадкоємцем, який має права на спадкове майно.
Пропущення терміну прийняття спадщини
У разі коли пропущений термін прийняття спадщини за правом представлення відновити його можна буде лише в судовому порядку.
- виплату компенсації за передачу майна іншому спадкоємцю;
- розподіл витрат, що виникли в результаті укладення угоди;
- інші будь-які пункти, які спадкоємці вважатимуть важливими.
Укладення договору повинно обов’язково відповідати деяким правилам:
- не порушувати і не обмежувати правата інтереси спадкоємців, які не беруть участі в договорі;
- не порушувати положень закону і не суперечити йому.
Консультація адвоката по сімейним справам при змісті заповіту померлого між спадкоємцями
Якщо Ви не знаєте, який краще вибрати спосіб вирішення справи при змісті заповіту померлого між спадкоємцями, то слід звернутися до юристів, які спеціалізуються на справах в сфері сімейного права.
Адвокат по сімейним справам допоможе швидко і якісно вирішити справу про зміст заповіту померлого між спадкоємцями на Вашу користь!
Чим може допомогти сімейний юрист:
- вибрати правильну тактику вирішення Вашого питання;
- швидко зібрати необхідний пакет документів;
- супроводити Вас в суді або вирішити справу без Вашої присутності;
- досягти бажаного результату за короткий термін.
Для того щоб отримати консультацію нашого сімейного адвоката достатньо зателефонувати або написати нам в будь-який месенджер (Viber, WhatSapp, Telegram).
Не затягуйте з питанням про зміст заповіту померлого між спадкоємцями, телефонуйте нашим адвокатам в сфері сімейного права.
Найчастіші питання адвокату
Ставте лайк, якщо Вам сподобалася наша стаття “Зміст заповіту померлого між спадкоємцями”, а ми спробуємо оперативно розміщувати зміни в сфері законодавства України і актуальну інформацію про рішення справ у сфері сімейного права на нашому сайті advokat-zaporozhye.com.
Корисні матеріали сайту advokat-zaporozhye.com:
- Спадкування окремих видів майна, прав та обов’язків;
- Поняття заповіту, право на заповіт, коло спадкоємців за заповітом;
- Форма, порядок складання, зміна та скасування заповіту;
- Право на обов’язкову частку у спадщині;
- Підстави та порядок спадкування за законом;
- Коло спадкоємців за законом;
- Спадкування за правом представлення;
- Адвокатська діяльність при поновленні строку прийняття спадщини;
- Адвокат у процесі прийняття спадщини.
ГУГЛ
розподіл спадщини між спадкоємцями першої черги
відмова нотаріуса в оформленні спадщини
спадщина за законом 2021
спадкування
дії нотаріуса при відкритті спадщини
розшук спадкоємців нотаріусом
спадкування за законом реферат
черги спадкування за законом
ЯНДЕКС
як ділиться спадок, якщо є заповіт
вступ в спадок після смерті батька
якщо один із спадкоємців не є до нотаріуса
вступ в спадщину за заповітом
якщо є заповіт, хто має право на спадщину
хто має право на спадщину, якщо є заповіт
хто має право на спадщину без заповіту
як ділиться спадщину між спадкоємцями першої черги