- Правове регулювання відносин батьків та дітей за участю іноземного елементу
- Адвокат по сімейним справам
- Визнання та оспорювання батьківства
- Розв’язання питань батьківства
- Право на утримання
- Консультація адвоката по сімейним справам при правовому регулюванні транснаціональних відносин батьків та дітей
- Найчастіші питання адвокату
Правове регулювання відносин батьків та дітей за участю іноземного елементу
Колізійні питання визначення походження дитини визначаються відповідно до Закону України від 23.06.2005 року № 2709-ІУ «Про міжнародне приватне право».
Так, встановлення та оскарження батьківства визначається особистим законом дитини на момент її народження (ст. 65 Закону України «Про міжнародне приватне право»).
Адвокат по сімейним справам
На нашому сайті advokat-zaporozhye.com Ви знайдете всі відповіді на Ваші запитання в галузі сімейного законодавства України.
Визнання та оспорювання батьківства
Аналогічний спосіб розв’язання проблеми визнання батьківства закріплений уніфікованими колізійними нормами.
Мінська конвенція країн СНД передбачає, що встановлення й оспорювання батьківства чи материнства визначається законодавством держави -учасниці Конвенції, громадянином якої дитина є за народженням (ст. 31).
Значна частина Договорів про правову допомогу також передбачає, що при вирішенні колізійної проблеми походження дитини варто використовувати закон її громадянства.
Проте, в деяких Договорах про правову допомогу аналізоване правило формулюється трохи інакше.
Так, відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 28 Договору між Україною і Республікою Польща «Про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах» від 24.05.1993 року та ч. ч. 2, 3 ст. 28 Договору між Україною і Республікою Молдова «Про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах» від 13.12.1993 року встановлення й оспорювання походження дитини від певної особи регулюється законодавством тієї держави, громадянином якої є мати дитини в момент народження дитини; але достатнім є дотримання форми визнання дитини, що передбачена законодавством тієї країни, на території якої визнання має бути або було здійснене.
При цьому у подібних справах компетентними є органи тієї держави, громадянином якої є дитина або на території якої дитина має місце проживання.
Щодо прав та обов’язків батьків і дітей, то вони регламентуються ст. 66 Закону України «Про міжнародне приватне право», відповідно до якої права та обов’язки батьків і дітей визначаються особистим законом дитини або правом, яке має тісний зв’язок із відповідними відносинами і якщо воно є більш сприятливим для дитини.
В Україні колізійна прив’язка до особистого закону дитини на момент її народження відіграє основоположну роль, оскільки на підставі його визначаються питання встановлення та оспорювання батьківства (ст. 65 Закону України «Про міжнародне приватне право»).
Розв’язання питань батьківства
Як правильно зазначається в літературі, при вирішенні практичних питань батьківства видається доцільним використовувати так звані альтернативні прив’язки, підґрунтям яких є принцип найбільшого сприяння.
Серед міжнародно-правових уніфікацій щодо питань батьківства слід виокремити Європейську конвенцію про правовий статус позашлюбних дітей від 15.10.1975 року, відповідно до якої спорідненість дитини, народженої поза шлюбом, з матір’ю встановлюється в силу одного лише факту народження дитини (ст. 2), спорідненість її з батьком встановлюється в результаті добровільного визнання або в силу судового рішення.
Право на утримання
Колізійні питання зобов’язання щодо утримання визначаються ст. 67 Закону України «Про міжнародне приватне право», відповідно до якої зобов’язання щодо утримання, які виникають із сімейних відносин, крім випадків, передбачених ст. 66 вказаного Закону, регулюються правом держави, у якій має місце проживання особа, яка має право на утримання (ч. 1 ст. 67).
У разі, якщо особа, яка має право на утримання, не може його одержати згідно з правом, визначеним у ч. 1 ст. 67 Закону України Про міжнародне приватне право», застосовується право їхнього спільного особистого закону.
Якщо особа, яка має право на утримання, не може його одержати згідно з правом, визначеним частинами першою і другою цієї статті, застосовується право держави, у якій особа, яка зобов’язана надати утримання, має місце проживання (ч. З ст. 67 Закону України Про міжнародне приватне право»).
Консультація адвоката по сімейним справам при правовому регулюванні транснаціональних відносин батьків та дітей
Якщо Ви не знаєте, який краще вибрати спосіб вирішення справи при правовому регулюванні транснаціональних відносин батьків та дітей, то слід звернутися до юристів, які спеціалізуються на справах у сфері сімейного права.
Адвокат по сімейним справам допоможе швидко і якісно вирішити справу про правове регулювання транснаціональних відносин батьків та дітей на Вашу користь!
Чим може допомогти сімейний юрист:
- вибрати правильну тактику розв’язання Вашого питання;
- швидко зібрати необхідний пакет документів;
- супроводити Вас в суді або вирішити справу без Вашої присутності;
- досягти бажаного результату за короткий термін.
Для того, щоб отримати консультацію нашого сімейного адвоката достатньо зателефонувати або написати нам в будь-який месенджер (Viber, WhatSapp, Telegram).
Не затягуйте з питанням про правове регулювання транснаціональних відносин батьків та дітей, телефонуйте нашим адвокатам в сфері сімейного права.
Найчастіші питання адвокату
Ставте лайк, якщо Вам сподобалася наша стаття “Правове регулювання транснаціональних відносин батьків та дітей”, а ми спробуємо оперативно розміщувати зміни у сфері законодавства України та актуальну інформацію про рішення справ у сфері сімейного права на нашому сайті advokat-zaporozhye.com.
Корисні матеріали сайту advokat-zaporozhye.com:
- Права батьків та дітей;
- Види немайнових відносин батьків та дітей;
- Виникнення особистих немайнових прав;
- Встановлення походження дитини;
- Визнання батьківства через суд;
- Батьківські обов’язки;
- Адвокат при оспорюванні батьківства;
- Позбавлення батьківських прав;
- Майнові правовідносини батьків та дітей;
- Договори батьків щодо дітей.