Усунення від права на спадкування

Усунення від права на спадкування

Усунення від права на спадкування за законом

Згідно із ст. 1235 ЦК України спадкодавець у заповіті може без зазначення причин позбавити права на спадкування будь-яку особу із числа спадкоємців за законом.

У цьому разі ця особа не може одержати право на спадкування.

Але заповідач не може позбавити права на спадкування осіб, які мають право на обов’язкову частку у спадщині.

Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки мають право на обов’язкову частку у спадщині та спадкують незалежно від змісту заповіту половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом.

У разі смерті особи, яка була позбавлена права на спадкування, до смерті заповідача позбавлення її права на спадкування втрачає чинність.

Діти (внуки) цієї особи мають право на спадкудвання на загальних підставах.

Адвокат по сімейним справам

Нашим адвокатам часто задають питання: Чи можуть малолітні діти бути позбавлені спадщини? Чи мають право на спадок від батьків діти, батьки яких були позбавлені батьківскьих прав? Чи можуть особи, позбавлені батьківскьих прав бути спадкоємцями дітей, щодо яких вони були позбавлені прав?

На нашому сайті advokat-zaporozhye.com Ви знайдете всі відповіді на Ваші запитання в галузі сімейного законодавства України.

Особи, які не мають права на спадкування

Крім того, ст. 1224 ЦК України передбачено випадки, коли спадкоємці взагалі не мають права на спадкування, не зважаючи на те, що існували певні передумови для закликання їх до спадкування.

Так, не мають права на спадкування особи, які умисно перешкоджали спадкодавцеві скласти заповіт, внести до нього зміни або скасувати заповіт і цим сприяли виникненню права на спадкування них самих чи в інших осіб або сприяли збільшенню їхньої частки у спадщині.

Також не мають права на спадкування особи, які умисно позбавили життя спадкодавця чи будь-кого з можливих спадкоємців або вчинили замах на їхнє життя.

Проте, вказані положення закону не застосовуються до особи, яка вчинила такий замах, якщо спадкодавець, знаючи про це, все ж призначив її своїм спадкоємцем за заповітом.

Вчинення спадкоємцем таких кримінально карних дій має засвідчуватися обвинувальним вироком суду, який набрав законної сили.

Не мають права на спадкування за законом батьки після дитини, щодо якої вони були позбавлені батьківських прав і їхні права не були поновлені на час відкриття спадщини.

Позбавлення батьків батьківських прав разом із тим не впливає на право дитини бути спадкоємцем після смерті батьків.

Не мають права на спадкування за законом батьки (усиновлювачі) та повнолітні діти (усиновлені), а також інші особи, які ухилялися від виконання обов’язку щодо утримання спадкодавця, якщо ця обставина встановлена судом.

Факт ухилення особи від виконання обов’язку щодо утримання спадкодавця встановлюється судом за заявою заінтересованої особи (інших спадкоємців або територіальної громади).

При цьому слід враховувати поведінку особи, розуміння нею свого обов’язку щодо надання допомоги, її необхідність для існування спадкодавця, наявність можливості для цього та свідомого невиконання такою особою встановленого законом обов’язку.

Не мають права на спадкування за законом одна після одної особи, шлюб між якими є недійсним або визнаний таким за рішенням суду.

Смерть дружини або чоловіка не є перешкодою для визнання шлюбу недійсним.

Тому навіть і після смерті одного з подружжя за рішенням суду шлюб може бути визнаний недійсним.

Якщо шлюб визнаний недійсним після смерті одного з подружжя, то за другим із подружжя, який його пережив і не знав та не міг знати про перешкоди до реєстрації шлюбу, суд може визнати право на спадкування частки того з подружжя, хто помер, у майні, яке було набуте ними за час цього шлюбу.

На відміну від випадків, коли особа не має права на спадкування, закон передбачає випадки, коли за рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування, а саме: якщо буде встановлено, що особа ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.

Вказана підстава стосується всіх спадкоємців, у тому числі тих, які відповідно до закону мають право на обов’язкову частку у спадщині, а також осіб, на користь яких зроблено заповідальну відмову.

Безпорадним слід розуміти стан особи, зумовлений похилим віком, тяжкою хворобою або каліцтвом, коли вона не може самостійно забезпечити умови свого життя, потребує стороннього догляду, допомоги та піклування.

Ухилення особи від надання допомоги спадкодавцеві, який потребував допомоги, полягає в її умисних діях чи бездіяльності, спрямованих на ухилення від обов’язку забезпечити підтримку та допомогу спадкодавцю, тобто ухилення, пов’язане з поведінкою особи, яка усвідомлювала свій обов’язок, мала можливість його виконувати, але не вчиняла необхідних дій.

Консультація адвоката по сімейним справам при усуненні від права на спадкування

Якщо Ви не знаєте, який краще вибрати спосіб вирішення справи при усуненні від права на спадкування, то слід звернутися до юристів, які спеціалізуються на справах в сфері сімейного права.

Адвокат по сімейним справам допоможе швидко і якісно вирішити справу про усунення від права на спадкування на Вашу користь!

Чим може допомогти сімейний юрист:

  • вибрати правильну тактику вирішення Вашого питання;
  • швидко зібрати необхідний пакет документів;
  • супроводити Вас в суді або вирішити справу без Вашої присутності;
  • досягти бажаного результату за короткий термін.
Не витрачайте свій час і сили на самостійне вирішення питання про усунення від права на спадкування! Хороший адвокат допоможе знайти оптимальний вихід з Вашої ситуації!

Для того щоб отримати консультацію нашого сімейного адвоката достатньо зателефонувати або написати нам в будь-який месенджер (Viber, WhatSapp, Telegram).

Не затягуйте з питанням про усунення від права на спадкування, телефонуйте нашим адвокатам в сфері сімейного права.

Найчастіші питання адвокату

Чи можуть малолітні діти бути позбавлені спадщини?
Чи мають право на спадок від батьків діти, батьки яких були позбавлені батьківскьих прав?
Чи можуть особи, позбавлені батьківскьих прав бути спадкоємцями дітей, щодо яких вони були позбавлені прав?
Чи потрібно особиста присутність Клієнта в суді?
Де знаходиться Ваш офіс і як Ви працюєте?

Ставте лайк, якщо Вам сподобалася наша стаття “Усунення від права на спадкування”, а ми спробуємо оперативно розміщувати зміни в сфері законодавства України і актуальну інформацію про рішення справ у сфері сімейного права на нашому сайті advokat-zaporozhye.com.

Корисні матеріали сайту advokat-zaporozhye.com:

  1. Наслідки пропущення строку для прийняття спадщини;
  2. Відмова від прийняття спадщини;
  3. Спадкова трансмісія та спадкування;
  4. Відумерлість спадщини;
  5. Поділ та перерозподіл спадщини;
  6. Зміст спадкового договору;
  7. Зміна і припинення спадкового договору;
  8. Підвідомчість і підсудність сімейних спорів;
  9. Підвідомчість і підсудність спорів спадкових правовідносин.
advokat-zaporozhye.com

ГУГЛ

усунення від права на спадкування верховний суд

позовна заява про усунення від права на спадкування

рішення суду про усунення від права на спадкування

спадкування за заповітом

спадкодавці та спадкоємці усунення від права на спадкування

підсудність справ про усунення від права на спадкування

спадкування за законом

ЯНДЕКС

недостойний спадкоємець

як позбавити спадщини негідного спадкоємця

як усунути недостойних спадкоємців

передача прав успадкування

здійснення права на спадкування

спадкування за правом представлення

спадкове право

Оцените статью
АДВОКАТ
Усунення від права на спадкування
Діти-батьки
Чи можуть малолітні діти бути позбавлені спадщини?
Ні, заповідач не може позбавити права на спадкування осіб, які мають право на обов’язкову частку у спадщині. До таких осіб відносятся і малолітні діти.
Чи мають право на спадок від батьків діти, батьки яких були позбавлені батьківскьих прав?
Так, позбавлення батьків батьківських прав не впливає на право дитини бути спадкоємцем після смерті батьків.
Чи можуть особи, позбавлені батьківскьих прав бути спадкоємцями дітей, щодо яких вони були позбавлені прав?
Ні, вони не мають права на спадкування за законом, якщо їхні права не були поновлені під час відкриття спадщини.
Чи потрібно особиста присутність Клієнта в суді?
Ні. Ми цінуємо час наших Клієнтів і супроводжуємо судові процеси «під ключ» без їх участі. В результаті Ви отримуєте рішення суду яке набуло законної сили.
Де знаходиться Ваш офіс і як Ви працюєте?
Ми надаємо юридичні послуги дистанційно, онлайн та при особистій зустрічі за адресою: 69000 м Запоріжжя, Пр. Соборний 91, офіс каб. 12 (Орієнтир: зупинка "Малий ринок", кінотеатр "Зірка") Час роботи: Пн.-Пт. 08-00 до 20-00, Сб. 11-00 до 15-00. Попередній запис на консультацію:
+38 (066) 777 37 33
+38 (097) 403 73 05
(Viber, WhatsApp, Telegram)