Розлучення без прописки у Запоріжжі

Розлучення без прописки у Запоріжжі

Прописка при розлученні через суд у Запоріжжі

При розгляді питання про судове розлучення дуже важливою є реєстрація позивача та обвинуваченого. Це з положеннями Цивільного процесуального кодексу (ДПК), які регулюють юрисдикцію справ, тобто. дає уявлення про те, який суд має подати на розлучення у Запоріжжі.

Відповідно до статті 27 Цивільного процесуального кодексу України, заява про розірвання шлюбу має бути подана за місцем реєстрації обвинуваченого або за останнім відомим місцем проживання у Запоріжжі.

Також застосовується стаття 28 Цивільного кодексу України, положення якої дозволяють подати позов до суду за місцем проживання або проживання позивача за умови, що:

 • на його утриманні знаходиться дитина віком до вісімнадцяти років;
 • є вагома причина, через яку позивач не може подати заяву за місцем проживання відповідача, наприклад, стан здоров’я.

Прописка при розлученні через РАГС у Запоріжжі

У разі розлучення з боку РАГСу реєстрація також має велике значення. Процедура розлучення з боку РАГСу регулюється «Правилами реєстрації файлів цивільного стану», в яких зазначено, що розлучення відбувається за місцем проживання одного з подружжя (глава 3, пункт 5). Таким чином, реєстрація визначає, який орган РАГС має подати заявку до Запоріжжя.

Чи можна подати на розлучення без прописки у Запоріжжі?

Цивільний процесуальний кодекс України та правила реєстрації цивільних актів визначають орган, де необхідно подати заяву на розлучення, виходячи з того, де ви живете.

Місце проживання кожного громадянина може бути підтверджено одним із двох типів документів:

 • паспорт із зазначенням місця реєстрації;
 • договір оренди.

Важливо знати, що договір оренди може бути доказом лише тоді, коли він завірений нотаріально. Інакше такий документ немає юридичної сили.

Тобто без посвідки на проживання у місті Запоріжжі, в якому ви живете, ви можете оформити розлучення з нотаріально завіреною орендою нерухомості.

Куди подати на розлучення без прописки у Запоріжжі?

По-перше, вам потрібно визначити тіло, в якому ви можете подати розлучення. Залежно від вашої конкретної ситуації це може бути суд чи РАГС у Запоріжжі.

РАГС розлучається, якщо виконано дві умови:

 • Було досягнуто домовленості про розлучення між подружжям.
 • У пари немає неповнолітніх дітей разом.

У разі, якщо хоча б одну з вищезгаданих умов не виконано, має бути використана процедура судового розлучення у Запоріжжі.

По-друге, з’ясувати точну адресу органу, до якого мають бути подані документи.

У разі розлучення з боку РАГСу необхідно визначити місцезнаходження РАГСу за місцем проживання одного з подружжя у Запоріжжі.

При судовому розлученні – місце підсудності за місцем проживання позивача чи обвинуваченого залежно від вашої ситуації (докладніше у першому абзаці статті).

Як подати на розлучення у Запоріжжі без прописки?

Щоб мати можливість подати на розлучення без реєстрації, вам потрібен документ, що підтверджує ваше місце проживання у Запоріжжі (договір оренди нерухомості).

Ця угода доповнюється основним списком документів, які необхідно надати для реєстрації розлучення.

У разі розлучення у суді:

 • шлюборозлучний процес;
 • копія паспорта чоловіка, який є позивачем;
 • копія свідоцтва про народження дитини (за наявності);
 • оригінал свідоцтва про реєстрацію шлюбу.

Коли розлучений у РАГСі:

 • спільне клопотання про розлучення;
 • оригінал свідоцтва про реєстрацію шлюбу;
 • оригінал паспорта чоловіка;
 • оригінальний паспорт чоловіка.

Щоб подати заявку, ви повинні заплатити:

 • судовий збір (у разі розлучення без реєстрації);
 • Державне зобов’язання (для розлучення у РАГСі без реєстрації) у Запоріжжі.

Ці збори є обов’язковими та стягуються з громадян затвердженими державними органами для виконання певних завдань. Квитанція про оплату має бути додана до документів про розлучення.

Розірвання шлюбу в Запоріжжі без прописки та присутності

Розлучення без реєстрації в Запоріжжі має низку тонкощів, не всі з яких загальнодоступні. І оскільки практика який завжди відповідає теорії, слід враховувати можливі непередбачені ситуації при розлученні без посвідки, особливо за рішенням суду.

Чи знаєте ви, що будь-які заходи, які ви вживаєте у процесі розлучення, мають бути підкріплені правовими рамками. Це єдиний спосіб захистити ваші інтереси. На жаль, їх може бути дуже багато з низки причин.

Оцените статью
АДВОКАТ
Розлучення без прописки у Запоріжжі
Право на шлюб неповнолітніх осіб
Право на шлюб неповнолітніх осіб