Реєстрація рішення суду про розлучення у РАГСі та отримання витягу з реєстру

Реєстрація рішення суду про розлучення у РАГСі та отримання витягу з реєстру

Реєстрація розлучення у Запоріжжі

Розлучення у Запоріжжі може бути зроблено двома способами: судом чи загс. Кожен із цих двох методів має характеристики через відмінності у процедурі для самої процедури.

Проте останній крок у будь-якому методі розлучення полягає в тому, щоб створити акт про розлучення та зробити заяву для компетентного органу у Державному реєстрі.

Реєстрація розлучення у Запоріжжі є офіційною державною процедурою і тому має свої особливості, що регулюються нормативним документом «Правила реєстрації актів цивільного права в Україні» (далі «Правила»).

Ці правила визначають процес реєстрації:

 • народження;
 • весілля;
 • розірвання шлюбу;
 • зміна імені;
 • смерть.

Зокрема, пункт 3 глави III присвячений положенням про реєстрацію розлучення органами РАГСу у Запоріжжі.

Державна реєстрація розлучення у Запоріжжі

У разі розлучення з боку РАГСу у Запоріжжі шлюб вважається розірваним з моменту офіційної реєстрації цього факту уповноваженими органами. Це відбувається через тридцять днів з дати подання спільної заяви чоловіка. Після цього жодних додаткових заходів не потрібно порівняно із судовим процесом шлюбу.

У разі розлучення в суді у Запоріжжі розлучення відбувається лише через тридцять днів після набрання рішенням суду законної сили. У цьому випадку потрібні додаткові заходи для реєстрації факту зміни РАЦС громадянського стану.

Відповідно до «правил», незалежно від того, як довго рішення суду набуло чинності, РАГС у Запоріжжі має зареєструвати розлучення відповідно. Тобто обмеження процесу розлучення не усуває потреби його реєстрації.

Підстави для реєстрації розлучення у РАГСі у Запоріжжі

Незалежно від віку та методу розлучення, розлучення має бути зареєстроване у РАГСі у Запоріжжі на підставі:

 • загальної заяви на розлучення;
 • заяви одного з подружжя, якщо другий відсутній або некомпетентний;
 • судового рішення про розлучення

Одна із трьох згаданих вище причин наведена у спеціальному стовпці протоколу оголених. Коли розлучення у Запоріжжі реєструється за рішенням суду, важливо зазначити таке:

 • назва суду;
 • дата судового рішення;
 • номер справи.

Документи для реєстрації розірвання шлюбу за рішенням суду

Наступні документи мають бути подані для реєстрації розлучення у РАГСі у Запоріжжі:

 • Заява;
 • судове рішення, яке стало остаточним;
 • паспорт;
 • квитанція про сплату державного мита.

Передача інформації про розлучення через рішення суду у Запоріжжі

Відповідно до «правил», набрав чинності указ про розлучення стає підставою для реєстрації цього факту в РАГСі.

Для цього суд направляє рішення суду до компетентного РАГСу у Запоріжжі за місцем ухвалення рішення. Якщо ця державна установа є місцем реєстрації, то того ж дня:

 • нотатка включена в оголений запис;
 • заяви вносяться до державного реєстру.

В іншому випадку, інформація буде відправлена до РАГСу у Запоріжжі за місцем реєстрації реєстраційного файлу, де вищезазначене буде реалізовано протягом 3 днів.

Найпізніше наступного дня інформація передається в архів у Запоріжжі, де знаходиться друга копія оголеного запису даних. Протягом 7 днів на ньому буде проставлено відмітку про розлучення.

Реєстрація припинення сімейних відносин здійснюється шляхом:

 • реєстрація інформації у Державному реєстрі;
 • застосування відмітки про розлучення в актовому записі у двох примірниках (на сайті та в архіві).

Складнощі при реєстрації розлучення органами РАГС у Запоріжжі

Незважаючи на те, що «правила» регулюють процедуру передачі документів про розлучення від суду до РАГСу компетентними органами, на практиці часто трапляються випадки, коли це не відбувається з якоїсь причини.

З цієї причини колишнє подружжя має особисто перевірити, чи зареєстроване розлучення у РАГСі у Запоріжжі. Зважаючи на те, що шлюб, розірваний судом, у будь-якому випадку підлягає реєстрації, цю процедуру не можна уникнути.

Допомога адвоката при реєстрації рішення суду у Запоріжжі

Сімейний адвокат у Запоріжжі не тільки допомагає швидко та ефективно вирішити проблему розлучення, а й гарантує, що розлучення відповідає всім нормам та вимогам шлюборозлучного процесу.

Після перевірки реєстрації рішення суду у РАГСі у Запоріжжі у вас більше не буде проблем із документами, якщо ви захочете знову вийти заміж.

Якщо вам потрібне свідоцтво про розлучення та відсутність фізичної підготовки, ви можете зв’язатися з сімейним адвокатом, до спектру послуг якого також входять:

 • отримання другого сертифіката;
 • отримати витяги із РАГСу.

Витяг з реєстру з адвокатом з розлучень у Запоріжжі

Витяг з реєстру є офіційним документом, що підтверджує правильність та своєчасність реєстрації змін у цивільному стані громадян.

Витяг з реєстру містить відповідну інформацію, яка доступна у державному реєстрі.

Ви можете отримати виписку, зв’язавшись із сімейним адвокатом у Запоріжжі. На підставі угоди про співробітництво він допоможе отримати витяг з реєстру та підготувати цей документ для використання за межами країни (за потреби).

Оцените статью
АДВОКАТ
Реєстрація рішення суду про розлучення у РАГСі та отримання витягу з реєстру
Порядок розлучення
Порядок розлучення