Реєстрація шлюбу з іноземцем в Україні

Реєстрація шлюбу з іноземцем в Україні

Реєстрація шлюбу у Запоріжжі

Реєстрація шлюбу у Запоріжжі є обов’язковою процедурою узаконення сімейних стосунків. Звичайно, ніхто не забороняє людям, які не зареєстрували шлюб, жити разом і вести спільне господарство, проте, згідно з Сімейним кодексом України, лише офіційна реєстрація наділяє чоловіка та жінку подружніми правами та обов’язками.

РАГС є єдиним органом влади, уповноваженим на реєстрацію актів цивільного стану у Запоріжжі, серед яких:

  • народження;
  • шлюб;
  • зміна імені;
  • розлучення;
  • смерть.

Суть реєстрації шлюбу у Запоріжжі полягає у складанні актового запису у двох примірниках (один із яких зберігається в архіві), а також внесенні даних до Державного реєстру.

Оформлення актів громадського стану регламентовано «Правилами державної реєстрації актів громадського стану» (надалі «Правилами»).

Реєстрація шлюбу з іноземцем у Запоріжжі

Процедура реєстрації шлюбу з іноземцем у Запоріжжі переважно аналогічна процедурі реєстрації громадян України. Це тому, що мета в обох випадках одна й та сама: забезпечення стабільності відносин між чоловіками та жінками, захист прав та інтересів подружжя та їхніх дітей.

Єдина відмінність полягає в тому, що при реєстрації шлюбу з іноземцем у Запоріжжі перелік документів, необхідних для подання до РАГСу, розширюється.

Щоб зареєструвати шлюб із іноземцем у Запоріжжі, вам необхідно звернутися до РАГСу. Основним критерієм вибору РАГСу є бажання самих нареченого та нареченої, оскільки згідно з «правилами» реєстрації та фактичного місця проживання майбутнього чоловіка та дружини не визначається, який орган РАГСу має бути офіційно зареєстрований.

Документи для реєстрації шлюбу з іноземцем у Запоріжжі

Щоб зареєструвати шлюб з іноземцем у Запоріжжі, необхідно звернутися до РАГС із заявою.
Під час подання заяви до Запоріжжя громадянин України обов’язково має пред’явити свій паспорт, а іноземець:

  • посвідчення особи;
  • документ, що підтверджує законність перебування іноземця в Україні. Такий документ може бути, наприклад, посвідка на проживання.

Крім того, разом із заявою необхідно надати квитанцію про сплату державного збору, що стягується громадянами за послуги РАГСу.

У деяких випадках перелік документів може бути доповнений довідкою про сімейний стан іноземця.

Такий документ у Запоріжжі має бути перекладено українською мовою та легалізовано на батьківщині. Процес легалізації має чіткі правила і залежить від країни, де ви хочете використовувати документ.

Найпоширеніший спосіб легалізації документів – докласти апостиль. Ви можете зрозуміти це краще, прочитавши статтю «Апостиль у РАГСі та на судових документах».

Перевірка легальності перебування іноземця у Запоріжжі

Якщо такий документ буде поданий, ЗАГС у Запоріжжі перевірить його справжність за допомогою державної міграційної служби.

Крім того, під час подання заяви на реєстрацію шлюбу в Запоріжжі, іноземця попереджають про необхідність перевірки законності його перебування в Україні в день процесу легалізації. Оголошення іноземця з цим положенням про «правила» має бути підтверджено його підписом на заяві.

У таких випадках законність перебування у Запоріжжі перевіряється у день державної реєстрації:

  • в іноземця немає посвідки на проживання;
  • іноземець не має позначки на останній вільній сторінці паспорта для видачі такого документа;
  • з 20 лютого 2014 року іноземцю було видано посвідку на проживання в Криму або з 1 березня 2014 року на території Донецької чи Луганської областей.

Запит на перевірку до Міграційної служби буде надіслано наступного дня після подання заяви до Запоріжжя. Дата подання заяви про реєстрацію шлюбу між громадянином України та іноземцем є обов’язковою, так само як і дата самої процедури. До заяви додаються необхідні копії документів іноземця з їх переказом.

Міграційна служба у Запоріжжі надсилає відповідь на запит до РАГСу одразу після перевірки, але не пізніше, ніж наступного дня після отримання запиту.

Якщо до державної реєстрації шлюбу з іноземцем залишилося понад 10 календарних днів, результат перевірки законності перебування іноземця буде передано не пізніше ніж за тиждень до реєстрації у Запоріжжі.

Строк реєстрації шлюбу з іноземцем у Запоріжжі

Відповідно до «правил», офіційна реєстрація шлюбу між громадянином України та іноземцем у Запоріжжі відбувається через місяць після подання заяви. Точний час втручання узгоджується з нареченим та нареченою.

Відповідно до цього положення є випадки, коли шлюб був зареєстрований раніше, ніж через місяць.

До них належать такі:

  • народження дитини від нареченої;
  • вагітність нареченої;
  • інші важливі причини (стан здоров’я, відрядження тощо)

У цих обставинах «правила» передбачають реєстрацію шлюбу раніше, ніж через місяць після подання заяви до Запоріжжя, але лише після погодження із РАГСом. У цьому випадку до заявки додається документ, що підтверджує необхідність проведення ранньої процедури.

Відсутність на реєстрації шлюбу з іноземцем у Запоріжжі

Якщо з якоїсь причини наречений та наречена не можуть взяти участь у процесі реєстрації шлюбу у РАГСі у Запоріжжі у зазначений день та час, державна реєстрація може бути відкладена максимум на один рік з дати подання заяви на письмовий запит молодят.

Якщо пара не взяла участь у процедурі, шлюб не буде зареєстрований за їхньої відсутності у Запоріжжі, оскільки згідно з Сімейним кодексом України шлюб може відбутися лише у присутності нареченого та нареченої.

У цьому випадку надається рівно три місяці, щоб повідомити РАГС у Запоріжжі причину відсутності. Якщо цього не станеться, заява про реєстрацію шлюбу з іноземцем втрачає юридичну силу.

Оцените статью
АДВОКАТ
Реєстрація шлюбу з іноземцем в Україні
Міжнародний адвокат з розлучень
Міжнародний адвокат з розлучень