Довідка про сімейний стан

Довідка про сімейний стан

Довідка про сімейний стан у Запоріжжі

Свідоцтво про сімейний стан – документ, що підтверджує, що громадянин України не одружений.

Такий сертифікат можна було одного разу запросити до РАГСу у Запоріжжі. Проте через зміни у законодавстві органи РАГС нині що неспроможні надійно відстежувати інформацію про реєстрацію шлюбів.

Це пов’язано з тим, що шлюб може бути зареєстрований у будь-якому РАГСі у Запоріжжі, який не пов’язаний із реєстрацією подружжя. Внаслідок цього органи реєстрації актів цивільного стану втратили повноваження на видачу таких сертифікатів, і свідоцтво про сімейний стан було анульовано.

Зважаючи на те, що підтвердження шлюбу все ще потрібне для шлюбу за кордоном, стало можливим свідоцтво про сімейне становище, яке може бути замінене нотаріально завіреною декларацією.

Заява про неспроможність у шлюбі

Нотаріальне декларування сімейного стану – документ, що підтверджує відмову від шлюбу у Запоріжжі. Ця заява може бути зроблена як приватним нотаріусом, так і державною посадовою особою.

Заява про сімейне становище здійснюється у Запоріжжі на офіційній формі суворої звітності, має голограму та водяний знак.

Відповідно до «Правил державної реєстрації файлів цивільного стану» у декларації про сімейний стан, залежно від конкретного випадку вказується одне з трьох положень:

 • банкрутство до й у час;
 • банкрутство нині у зв’язку з його тимчасовим розпуском;
 • невідповідність у шлюбі, пов’язане зі смертю чоловіка.

Де взяти документ, що підтверджує неспроможність у шлюбі у Запоріжжі?

Декларація про сімейний стан, яка (з інформаційної точки зору) аналогічна довідці про сімейний стан, може бути отримана двома способами:

 • особисто уявити нотаріусу;
 • зверніться до юриста за послугою обробки документів.

Важливо знати, що цей сертифікат може бути виданий лише нотаріусом, який провадить свою юридичну діяльність в Україні.

Тому якщо людина, якій необхідно отримати сертифікат (заявку), знаходиться за межами України, бажано звернутися за допомогою до юриста. Сімейний адвокат у Запоріжжі може розв’язувати цю проблему без вашої присутності, заощадивши вам стільки часу та грошей.

Щоб запросити допомогу, вам потрібні такі документи:

 • паспорт заявника;
 • ідентифікаційний код заявника;
 • документ, що підтверджує розлучення (якщо шлюб був зареєстрований): свідоцтво про розлучення (якщо розлучилося у РАГСі) або рішення суду про розлучення, яке набрало законної сили (у разі розлучення судом).

Термін дії довідки (заяви) про сімейний стан у Запоріжжі

Термін дії декларації про сімейний стан у Запоріжжі, що підтверджує невдачу шлюбу, варіюється. Спочатку це залежить від вимог країни, де цей документ необхідний.

Термін дії заявки (сертифікату) варіюється від одного до трьох місяців. Точну інформацію про термін подання заяви (довідки) про шлюб, що не відбувся, можна знайти в тому місці, де потрібен цей документ.

Якщо ви подаєте українські документи за межами своєї країни, вам необхідно знати, що потрібна легалізація. Інакше такі документи немає юридичної сили.

Існує багато способів легалізації документів. Найпростіший спосіб – поставити апостиль. Цей метод актуальний біля всіх країн, що у Гаазькій конвенції.

Відповідно до Гаазької конвенції, проставлення апостилю у Запоріжжі є повноцінним способом легалізації документів, для яких не потрібні жодні додаткові заходи.

Залежно від країни, в якій вам необхідно надати легалізовану заяву про сімейний стан у Запоріжжі, вам може знадобитися додати апостиль:

 • індивідуально (за оригіналом сертифіката/заявки);
 • подвійний (на оригіналі сертифіката/заявки та на його перекладі).

Сімейний адвокат може допомогти вам легалізувати документ, не тільки проконсультуючи вас про спосіб легалізації документів для вашого конкретного випадку, але й вирішивши проблему легалізації без вашої участі та присутності.

Довідка (заява) про сімейний стан у Запоріжжі

При одруженні з іноземцем в Україні до обов’язкових документів також входить декларація (довідка) про сімейний стан. Вимоги до оформлення цього документа регулюються «Правилами державної реєстрації файлів цивільного стану» (далі «Правила»).

Згідно з «правилами», заява іноземця про відмову від шлюбу має надійти до неї на територію його країни та бути перекладена українською мовою. У той же час переклад має бути засвідчений зручним способом:

 • дипломатичне представництво;
 • українська консульська установа;
 • посольство (консульство) своєї країни;
 • Міністерство закордонних справ;
 • нотаріусом.

Крім того, декларація (довідка) про сімейний стан має бути відповідним чином легалізована.

Допомога сімейного адвоката у Запоріжжі

Реєстрація декларації (свідоцтва) про сімейний стан у Запоріжжі ґрунтується на законодавстві України відповідно до чітко сформульованих правил. Недотримання правил оформлення цього документа або порушення процесу легалізації може мати серйозні наслідки.

З цієї причини ми рекомендуємо вам звернутися до юристів у Запоріжжі, якщо у вас є якісь питання або у вас є проблеми із заявою (довідкою) про сімейний стан. Сімейні адвокати завжди мають найактуальнішу інформацію і тому можуть легко вирішити ваші питання.

Оцените статью
АДВОКАТ
Довідка про сімейний стан
Органи опіки та піклування у сімейних відносинах
Органи опіки та піклування у сімейних відносинах