Свідоцтво про розлучення

Свідоцтво про розлучення

Суть свідоцтва про розлучення у Запоріжжі

Свідоцтво про розлучення у Запоріжжі є офіційним документом, що підтверджує сімейний стан громадян України після процедури державної реєстрації розлучення.

Юридично правильна назва цього документа – «Декрет про розлучення» у Запоріжжі. Проте формулювання «Указ про розлучення» набуло великої популярності серед громадян України. З цієї причини документ, що розглядається, з’являється в багатьох джерелах, наприклад у цій статті, в неправильному тексті.

Свідоцтво про розлучення у Запоріжжі складається за спеціальною формою відповідної форми, яка затверджується постановою Кабінету Міністрів України.

Сертифікат містить такі дані:

  • ім’я розлученого чоловіка;
  • дата розлучення;
  • номер свідоцтва про розлучення;
  • прізвища, присвоєні подружжю після розлучення;
  • назву РАГСу, в якому зареєстровано дію;
  • найменування РАГСу, що видав свідоцтво про розлучення;
  • прізвище, ім’я, по батькові чоловіка, якому було видано свідоцтво.

Свідоцтво про розлучення через РАГС

Відповідно до статті 106 Сімейного кодексу України, пара може подати заяву на розлучення у РАГСі Запоріжжя, якщо немає неповнолітніх дітей.

Заява, яку необхідно подати до Запоріжжя, має розглянути органи реєстрації актів цивільного стану протягом 30 днів. Якщо в цей період подружжя не передумає про розлучення, шлюб розривається.

У погоджений день і час подружжя має з’явитися до РАГСу у Запоріжжі, щоб підтвердити своє бажання подати на розлучення (розірвати шлюб). В результаті вони одержують свідоцтво про розлучення, що є підтвердженням пройденої процедури.

Розлучення із РАГСом у Запоріжжі закінчується видачею подружжю довідки про те, що шлюб офіційно розірвано.

Свідоцтво під час розлучення через суд

Розлучення по суду у Запоріжжі має іншу процедуру. Це пов’язано з необхідністю залучення судових представників до вирішення спірних питань розлучення та підтвердження відповідності інтересів дітей під час розлучення між подружжям.

Щоб отримати розлучення від запорізького суду, вам потрібно:

  • подати спільну заявку;
  • подати позов.

Незалежно від того, які з цих двох типів претензій чоловік пред’являє, процес розлучення ведеться в Запоріжжі.

Процес у Запоріжжі закінчується оголошенням рішення про розлучення. Після набрання чинності 30-денним терміном для оскарження судового рішення шлюб вважається розірваним.

У цьому випадку немає потреби отримувати свідоцтво про розлучення у Запоріжжі, оскільки рішення суду є офіційним доказом розлучення.

Тому можна зробити висновок, що, якщо подружжя вирішить звернутися до Запоріжжя з проханням про розлучення, у результаті не лише довідка, а й рішення суду може стати доказом ухваленої процедури.

Відновлення свідоцтва

Декрет про розлучення у Запоріжжі є важливим документом. Якщо сертифікат був втрачений або механічно пошкоджений, доступна служба відновлення цього документа.

Ви можете скористатися цією послугою самостійно у Запоріжжі або звернутися за допомогою до юриста. Адвокат по шлюборозлучних процесах відновить сертифікат якнайшвидше, тому вам не доведеться витрачати час на вирішення цієї проблеми.

Оцените статью
АДВОКАТ
Свідоцтво про розлучення
Адвокат по цивільним справам Запоріжжя
Адвокат по цивільним справам Запоріжжя